• 6 .1. FC Koeln (9 pkt.)
  • 7 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (9 pkt.)

Bundesliga: Borussia Dortmund - 1. FC Union Berlin 5-0 w 20. kolejce

Borussia Dortmund pokonała na Signal Iduna Park Union Berlin aż 5-0 w 20. kolejce Bundesligi. Z dwóch Polaków, którzy wystąpili w tym meczu powody do zadowolenia miał tylko Łukasz Piszczek, natomiast Rafał Gikiewicz chciałby o nim jak najszybciej zapomnieć. Jadon Sancho przeszedł do historii Bundesligi, a Erling Haaland znowu strzelał gole.

20. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-02-01 15:30 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 81365 | Arbiter: B. Cortus
A. Witsel 70'

Borussia bardzo szybko objęła dwubramkowe prowadzenie.

W 13. minucie Jadon Sancho uderzył z pola karnego, piłka po rykoszecie przelobowała zdezorientowanego Gikiewicza.

Tym samym młody Anglik przeszedł do historii. To był jego 25. gol w Bundeslidze i został pierwszym piłkarzem w jej historii, który dobił do tej granicy przed 20. urodzinami.

Pięć minut później z prawej strony dośrodkował Julian Brandt, a Erling Haaland z bliska skierował piłkę do siatki. To już szóste trafienie Norwega, odkąd w styczniu przeprowadził się na Signal Iduna Park z RB Salzburg.

Na 3-0 podwyższył w 68. minucie Marco Reus. Niemiec wykorzystał rzut karny.

Dwie minuty później padł kolejny gol dla Borussii. Szybka akcja gospodarzy, Haaland zagrał na prawą stronę do Sancha, a młody Anglik dośrodkował do Axela Witsela, który pokonał Gikiwicza.

W 76. minucie drugą bramkę w sobotę, a już siódmą w Bundeslidze, strzelił Haaland. Akcja gospodarzy zaczęła się po stracie rywala pod bramką BVB. Dortmundczycy wyprowadzili zabójczą kontrę, w polu karnym Brandt wycofał piętą do Norwega, który uderzył z pierwszej piłki, a Gikiewicz przepuścił ten strzał pod pachą.

Christopher Lenz
64′ Achraf Hakimi Mouh
Marius Bülter
 13′ Jadon Sancho
Robert Andrich
 70′ Axel Witsel
Christian Gentner68′
 18′, 76′ 77′ Erling Haaland
Yunus Malli59′
 68′ (k.) 71′ Marco Reus
Michael Parensen
64′ Dan-Axel Zagadou
Grischa Prömel68′
Mahmoud Dahoud
Sheraldo Becker59′
Mario Goetze
Marcus Ingvartsen
71′ Thorgan Hazard
Sebastian Polter
77′ Giovanni Alejandro Reyna