Reklama

Reklama

Bundesliga. "Bild": Dawid Kownacki może nie zagrać do końca sezonu

Niemiecki "Bild" podaje, że Dawid Kownacki podczas treningu nabawił się kontuzji kolana, która może wykluczyć go z gry do końca sezonu. Istnieje obawa, że napastnik zerwał więzadło krzyżowe w kolanie.

Fortuna nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu w tym temacie, ale niemieckie media uważają, że w ciągu tygodnia uraz Kownackiego zostanie dokładnie zdiagnozowany. Najgorszy scenariusz zakłada, że Polak wypadnie do końca sezonu i nie zagra także na Euro 2020.

Kownacki miał nabawić się kontuzji przed wylotem na spotkanie 1/8 Pucharu Niemiec do Kaiserslautern. Jak podaje "Bild", gdy pozostali gracze wsiadali do klubowego autokaru, 22-letni zawodnik przez tylne wyjście kuśtykał w kierunku auta swojej żony.

Jeżeli fatalne wieści się potwierdzą, Kownacki byłby już drugim reprezentantem Polski, którego z gry na Euro 2020 wyeliminowałaby kontuzja kolana. Wcześniej koszmarnego urazu nabawił się Krystian Bielik.

Reklama

Kownacki został latem kupiony przez Fortunę za 7,5 mln euro, co jest rekordem w 125-letniej historii klubu. W obecnym sezonie nie zdobył jednak żadnej bramki i należy do największych rozczarowań Bundesligi. "Bild" nadał mu nawet pogardliwą ksywkę "Flopnacki".

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy