• 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Bundesliga: Bayern rozgromił HSV Hamburg 9-2

Bayern Monachium już dziś mógł zapewnić sobie tytuł mistrza Niemiec. Bawarczycy tak poważnie wzięli sobie do serca możliwość osiągnięcia tego celu, że zdemolowali rywali z Hamburga, strzelając im aż dziewięć bramek. Wygrana 9-2 nie wystarczyła i Bayern musi jeszcze poczekać na świętowanie tytułu.

Bramki dla Bayernu zdobyli: Claudio Pizarro (30., 45., 53., 68.),  Arjen Robben (33., 54.) Xherdan Shaqiri (5.), Bastian Schweinsteiger (19.), Franck Ribery (76.).

Zdezorientowani goście pierwszą bramkę strzelili dopiero w 75. minucie (Jeffrey Bruma), gdy przegrywali już 0-8. Wynik meczu w 86. minucie ustalił Heiko Westermann.

To najwyższe zwycięstwo w Bundeslidze od 2000 roku, kiedy Bayer Leverkusen pokonał na wyjeździe SSV Ulm 9-1. Bayern nie upokorzył tak rywala od sezonu 1987/88, kiedy rozgromił 8-1 Schalke 04 Gelsenkirchen.

Pizarro w 21 meczach przeciwko zespołowi z Hamburga wpisał się na listę strzelców aż 18-krotnie. Żaden z aktywnych piłkarzy nie może pochwalić się takim dorobkiem w spotkaniach z jednym rywalem.

W Bundeslidze Peruwiańczyk trafił już 164 razy w karierze i awansował na 10. miejsce klasyfikacji wszech czasów, wyprzedzając słynnego Karla-Heinza Rummenigge (162 gole). Na szczycie zestawienia jest Gerd Mueller, który w niemieckiej ekstraklasie cieszył się z bramki 365 razy.

Bayern może zapewnić sobie mistrzostwo już w następny weekend. Na siedem kolejek przed końcem sezonu ma 72 punkty i o 20 wyprzedza drugą Borussię Dortmund.

Na uwagę zasługuje bilans bramek drużyny z Bawarii - 78-13. Od początku 2013 roku podopieczni Juppa Heynckesa cieszyli się z gola 34-krotnie, tracąc tylko pięć. W tym czasie nie stracili też punktu - po raz ostatni nie schodzili z murawy jako zwycięzcy 14 grudnia ubiegłego roku.

Bundesliga: Wyniki, strzelcy, tabela. NA ŻYWO

Dowiedz się więcej na temat: Bayern Monachium | Bundesliga | Hamburger SV | Claudio Pizarro