• 5 .Bayer 04 Leverkusen (40 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (35 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

Bundesliga. Bayern prowadził 2-0 z Borussią Moenchengladbach i... przegrał! Mimo gola Lewandowskiego

Podobnie wyglądał drugi gol, którym Borussia wyrównała w ostatnich chwilach pierwszej połowy. Z tym, że tym razem przy prostopadłym podaniu Larsa Stindla przeszywającym obronę Bayernu sędzia dopatrzył się spalonego. Mylił się, bo podanie było mierzone na centymetry i na szczęście dla BMG powtórka VAR mu ten błąd uświadomiła.

Mieliśmy więc 2-2, a Bayern wiedział, że Borussia Moenchengladbach to nie jest łatwy rywal i że znowu straci sporo bramek. Wiedział też jednak, że ma swego asa - Roberta Lewandowskiego. I w nim nadzieja.

Florian Neuhaus zapewne mocno przeżywał swoje zagranie ręką w pierwszej połowie. I aby to wspomnienie zamazać, zdecydował się na otwarciu drugiej połowy na akcję wspaniałą, po której jego piękny strzał wyprowadził Gladbach na prowadzenie 3-2. Niebywałe! Z wyniku 0-2 z najlepszą drużyną Europy po zaledwie pół godzinie gry!

Zespół Bayernu wrócił więc do nacisku na rywali, do wysokiego pressingu, który przyniósł mu przewagę i dwa szybkie gole na początku meczu. I rzeczywiście, Gladbach znów zaczęło mieć wielkie problemy z wyjściem spod swojej bramki. Zaczęło prosić się o gola dla Bayernu, z dużym prawdopodobieństwem - gola Lewandowskiego. Przez niemal pół godziny BMG broniła się dość rozpaczliwie, a Matthias Ginter został nawet znokautowany potężnym uderzeniem piłką prosto w głowę. Pozbierał się jednak, a tak naprawdę głową w mur bił Bayern. To on nie potrafił pozbierać się po stracie trzech goli, a BMG wybiciem piłki z linii uratował na koniec właśnie Ginter!

Radosław Nawrot

Borussia Moenchengladbach - Bayern Monachium 3-2 (2-2)

Benjamin Pavard
62′ Matthias Ginter
Niklas Süle63′
Nico Elvedi
David Alaba
89′ Ramy Bensebaini
Alphonso Davies
Christoph Kramer
Joshua Kimmich
74′ Denis Zakaria
Leroy Sané
 35′, 45′ 89′ Jonas Hofmann
. Douglas Costa68′
 49′ Florian Neuhaus
Leon Goretzka  26′
Breel Donald Embolo
Thomas Mueller
82′ Lars Stindl
Robert Lewandowski  20′ (k.)
Tobias Sippel
Alexander Nübel
Louis Jordan Beyer
Jerome Boateng
89′ Tony Jantschke
Lucas Hernández Pi
Michael Lang
Bouna Sarr
89′ Oscar Wendt
Jamal Musiala
László Benes
Marc Roca Junqué
82′ Hannes Wolf
Corentin Tolisso
74′ Patrick Herrmann