• 6 .VfL Wolfsburg (14 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (12 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart 1893 (11 pkt.)

Bundesliga: Bayern nie bez trudu pokonał Herthę

Po raz 35. z rzędu w lidze niepokonana z murawy schodziła ekipa mistrza Niemiec - Bayern Monachium. Spotkanie w Bawarii z beniaminkiem Herthą Berlin nie należało do najłatwiejszych, ale gospodarze podnieśli się ze stanu 0-1 i ostatecznie wygrali 3-2.

Obrońcy tytułu, którzy prowadzą w tabeli z punktem przewagi nad BVB i Bayerem Leverkusen, do pobicia rekordu Hamburgera SV (niepokonany w 36 kolejnych meczach ligowych) potrzebują jeszcze jednej zdobyczy punktowej.

Tempa nie zwalnia również zespół z Leverkusen, który wygrał u siebie z Augsburgiem 2-1. W barwach gospodarzy cały mecz rozegrał Sebastian Boenisch, który popisał się asystą: Polak przedłużył głową dośrodkowanie z rzutu rożnego, dzięki czemu piłka dotarła pod nogi Simona Rolfesa. Kapitan "Aptekarzy" wpisał się na listę strzelców, doprowadzając do remisu. W 73. minucie na placu gry pojawił się napastnik gości Arkadiusz Milik.

Hannover 96 Artura Sobiecha (cały mecz) uległ u siebie 1-4 ekipie Hoffenheim. Powracający do zdrowia po kontuzji napastnik gospodarzy Senegalczyk Mame Biram Diouf rozegrał zaledwie 12 minut, bowiem w krótkim czasie zobaczył dwukrotnie żółtą kartkę. Osłabieni hanowerczycy nie byli w stanie przeciwstawić się gościom, w barwach których cały mecz rozegrał Eugen Polanski.

W innym rozgrywanym jednocześnie meczu FSV Mainz pokonał 2:0 zamykający tabelę Eintracht Brunszwik po dwóch trafieniach Japończyka Shinji Okazakiego.

Bundesliga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz