• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (28 pkt.)
  • 6 .Eintracht Frankfurt (27 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (27 pkt.)
  • 8 .1. FC Koeln (25 pkt.)

Bundesliga. Bayern Monachium - VfL Wolfsburg 2-1. Robert Lewandowski oczarował niemieckie media

Bayern Monachium pokonał w środowym meczu Bundesligi VfL Wolfsburg 2-1 (1-1). Obie bramki dla gospodarzy zdobył Robert Lewandowski, którego gra skupiła na sobie (już po raz kolejny) uwagę niemieckich mediów.

Mistrzowie kraju od 5. minuty przegrywali po bramce Philippa. Do wyrównania "Lewy" doprowadził w doliczonym czasie pierwszej połowy, bramkę numer dwa strzelając pięć minut po wznowieniu gry.

Dzięki kompletowi punktów Bayern utrzymuje dystans do liderującego w tabeli Bayeru Leverkusen, do którego traci tylko jedno "oczko".

"Na Lewandowskim można polegać" - komentują dziennikarze "Bilda" podkreślając, że wyrównujące trafienie było jednocześnie 250. golem Polaka w Bundeslidze w zaledwie 332. występie. Jak dodali, szybciej ten pułap goli osiągnął tylko legendarny Gerd Mueller.

"Zagrał, jakby znowu chciał udowodnić, że jest najlepszym piłkarzem świata" - komentują z kolei eksperci telewizji "Sport1". Zauważyli oni także, że kapitan reprezentacji Polski jest obok Manuela Neuera jedynym piłkarzem Bayernu, który nic nie robi sobie z presji ciążącej na zespole od momentu triumfu w Lidze Mistrzów.

- Kiedy sytuacja stawała się trudna, dwukrotnie znalazł się tam, gdzie trzeba - podsumowali.

Historycznego, 250. gola "Lewego" w Bundeslidze wychwycili także eksperci "Kickera" pisząc, iż Polak osiągnął kolejny kamień milowy. Dostrzegli jednak również niepoślednią rolę Neuera, który świetną paradą w końcówce meczu uratował komplet punktów swojej drużynie.

(TC)

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

-----------------------------------------------

Trwa wielka loteria na 20-lecie Interii!

Weź udział i wygraj! Każdego dnia czeka ponad 20 000 złotych - kliknij i sprawdź »

W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla Ciebie niespodziankę. Masz szansę wygrać wielką gotówkę już dziś!  Zapraszamy do udziału w Multiloterii. Każdego dnia do wygrania minimum 20 000 złotych, a w wybrane dni grudnia nawet 40 000 złotych! Dołącz do tysięcy Internautów biorących udział w grze! Kliknij link GRAM o duże pieniądze już teraz!

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment.Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!