• 6 .1. FC Union Berlin (23 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (21 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)

Bundesliga: Bayer Leverkusen nowym liderem. Kontrowersyjny gol

Bayer Leverkusen pokonał na wyjeździe 2-1 TSG Hoffenheim i został nowym liderem Bundesligi. Podczas meczu doszło do skandalu. Sędzia uznał gola, którego nie było.

Był to jedyny piątkowy mecz niemieckiej ekstraklasy.

Goście objęli prowadzenie w 26. minucie po bramce Sidneya Sama. W 70. minucie na 2-0 podwyższył superstrzelec "Aptekarzy" Stefan Kiessling w kontrowersyjnych okolicznościach. Nie trafił on do bramki, lecz w boczną siatkę, a sędzia uznał gola.

Gospodarzy stać było tylko na jedną bramkę, którą w 88. minucie zdobył wprowadzony w drugiej połowie Sven Schipplock.

W drużynie Hoffenheim do 70. minuty grał Eugen Polanski. W zespole gości cały mecz zaliczył Sebastian Boenisch.

Bayer o dwa punkty wyprzedza Bayern Monachium i o trzy Borussię Dortmund, którzy swoje mecze rozegrają w sobotę. Hoffenheim zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.

Bundesliga: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz