Bundesliga: 1. FSV Mainz - Borussia Dortmund 0-2

Piłkarze FSV Mainz 05 przegrali z Borussią Dortmund 0-2 w meczu 9. kolejki Bundesligi. Obrońca gości Łukasz Piszczek obejrzał spotkanie z ławki rezerwowych. To pierwszy mecz, w którym gola nie zdobył snajper BVB Pierre-Emerick Aubameyang. Gabończyk, który w klasyfikacji najlepszych strzelców jest drugi za Robertem Lewandowski, tym razem zaliczył dwie asysty i wypracował karnego.

Bundesliga - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Niewiele brakowało, a fani z Moguncji fetowaliby gola już w 6. minucie. Ich zespół przeprowadził ładną oskrzydlającą akcję,   Yoshinori Muto zmienił tor lotu piłki po dośrodkowaniu z lewej strony, ale Roman Burki popisał się kapitalnym refleksem.

Wysoki pressing Borussii przyniósł jej efekt w 18. minucie. Henrich Mchitarjan przejął piłkę po błędzie Niko Bungerta, podał do Pierre-Emericka Aubameyanga, a ten znalazł na czystej pozycji Marco Reusa i as BVB wykorzystał okazję.

Kolejna strata gospodarzy otworzyła drogę do bramki Mchitarjanowi, lecz strzelił ponad bramką.

W 33. minucie Borussię uratował Burki. Jairo Samperio przymierzył z rzutu wolnego, a bramkarz gości sparował piłkę na poprzeczkę.

Nie minęła minuta drugiej połowy, a sędzia odgwizdał rzut karny za faul Bungerta na Aubameyangu. Faul był, ale... przed linią pola karnego. Do piłki podszedł nie Aubameyang, który wykorzystał już trzy "jedenastki" w obecnym sezonie Bundesligi, ale Reus i jego strzał obronił Loris Karius.

Kolejny błąd przy wyprowadzaniu akcji z własnej połowy kosztował gospodarzy utratę drugiego gola w 82. minucie. Aubameyang przeciął podanie Daniela Brosinskiego, popędził na bramkę i choć mógł strzelać, to wyłożył futbolówkę na czystą pozycję Mchitarjanowi, który dopełnił formalności.

1. FSV Mainz - Borussia Dortmund 0-2 (0-1)