• 6 .TSG Hoffenheim (52 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (49 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (48 pkt.)

Bundesliga. 1. FC Koeln - RB Lipsk 2-4 w 29. kolejce

Ostatni mecz 29. kolejki Bundesligi był bardzo emocjonujący. Padło aż sześć bramek. Jedną z nich zdobył Timo Werner, który w klasyfikacji strzelców goni Roberta Lewandowskiego. Obu piłkarzy dzielą tylko cztery gole. Ostatecznie RB Lipsk pokonał FC Koeln 4-2.

Daniel Olmo 57'

Mecz zaczął się od niespodziewanego prowadzenia gospodarzy. Elvis Rexhbecaj trafił w słupek z ostrego kąta. Piłka trafiła do Jhona Cordoby, który trafił do siatki.

Lipsk jednak szybko wziął się do roboty i w 20. minucie wyrównał. Bramkę głową zdobył Patrick Schick.

Jeszcze przed przerwą goście wyszli na prowadzenie. Podopieczni Juliana Nagelsmanna naciskali rywali i w 38. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Christopher Nkunku.

Zaraz po wznowieniu gry Lipsk zdobył kolejną bramkę. W 50. minucie trafił Timo Werner. To była zabójcza kontra gospodarzy. Peter Gulacsi szybko wznowił grę i podał do Wernera, który przejął piłkę w okolicach środka boiska. Popędził na bramkę i nie dał szans bramkarzowi.

Dowiedz się więcej na temat: FC Koeln | RB Lipsk