Bundesliga. 1. FC Koeln - RB Lipsk 2-4 w 29. kolejce

Ostatni mecz 29. kolejki Bundesligi był bardzo emocjonujący. Padło aż sześć bramek. Jedną z nich zdobył Timo Werner, który w klasyfikacji strzelców goni Roberta Lewandowskiego. Obu piłkarzy dzielą tylko cztery gole. Ostatecznie RB Lipsk pokonał FC Koeln 4-2.

Daniel Olmo 57'

Mecz zaczął się od niespodziewanego prowadzenia gospodarzy. Elvis Rexhbecaj trafił w słupek z ostrego kąta. Piłka trafiła do Jhona Cordoby, który trafił do siatki.

Lipsk jednak szybko wziął się do roboty i w 20. minucie wyrównał. Bramkę głową zdobył Patrick Schick.

Jeszcze przed przerwą goście wyszli na prowadzenie. Podopieczni Juliana Nagelsmanna naciskali rywali i w 38. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Christopher Nkunku.

Zaraz po wznowieniu gry Lipsk zdobył kolejną bramkę. W 50. minucie trafił Timo Werner. To była zabójcza kontra gospodarzy. Peter Gulacsi szybko wznowił grę i podał do Wernera, który przejął piłkę w okolicach środka boiska. Popędził na bramkę i nie dał szans bramkarzowi.

Piłkarze z Kolonii jednak nie zamierzali odpuścić. Już pięć minut później Anthony Modeste zdobył kontaktową bramkę.

W końcowym rozrachunku nic ona jednak nie dała. Już w 57. Minucie gola strzelił Dani Olmo i okradł rywali z marzeń o zdobyczy punktowej.

W 72. minucie do akcji wkroczył VAR. Jeszcze mogło być ciekawie, bo sędzia odgwizdał rzut karny dla Kolonii. Jednak po analizie zmienił decyzję i wynik nie uległ już zmianie.

Po tym meczu Lipsk jest na trzecim miejscu. Ma 58 punktów, traci dwa do Borussii Dortmund i dziewięć do Bayernu Monachium. Kolonia jest 11.

José Ángel Esmoris Tasende
75′ Ismail Jakobs
Lukas Klostermann
Noah Katterbach
Nordi Mukiele Mulere
30′ Toni Leistner
Dayotchanculle Upamecano
75′ Benno Schmitz
Konrad Laimer59′
Jonas Hector
Christopher Nkunku  38′
58′ Florian Kainz
Daniel Olmo Carvajal  57′ 85′
58′ Elvis Rexhbecaj
Marcel Sabitzer
Ellyes Skhiri
Patrik Schick  20′ 68′
 7′ 24′ Jhon Andrés Córdoba Copete
Timo Werner  50′
Thomas Kessler
Yvon Landry Mvogo
Kingsley Ehizibue
Vilmos Tamás Orban
75′ Jorge Meré Pérez
Tyler Adams59′
58′ 61′ Dominick Drexler
Amadou Haidara68′
Marco Höger
Tom Krauß
Kingsley Schindler
Emil Forsberg85′ 89′
58′ Jan Thielmann
Ademola Lookman
24′  55′ Anthony Modeste