• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Bundesliga. 1. FC Koeln - Fortuna Duesseldorf 2-2 w 27. kolejce

W meczu kończącym 27. kolejkę Bundesligi FC Koeln zremisowało z Fortuną Duesseldorf 2-2. Goście nie potrafili utrzymać dwubramkowego prowadzenia.

E. Thommy 61'

Początek należał do drużyny z Kolonii. W 10. minucie Jhon Cordoba znalazł się w sytuacji sam na sam, ale był na spalonym.

Później długo nic się nie działo. Dopiero w końcówce pierwszej połowy Karaman wykorzystał gapiostwo obrońców i na przerwę Fortuna schodziła prowadząc.

W drugiej części gospodarze rzucili się do ataku. Mark Uth miał świetne sytuacje, ale nie potrafił ich wykorzystać. Najpierw, z gry, trafił w słupek. Później, z rzutu karnego, przegrał pojedynek z bramkarzem.

Po godzinie gry niewykorzystane okazje zemściły się na podopiecznych Markusa Gisdola. Do siatki trafil Erik Thommy.

FC Koeln się jednak nie poddawało i miało piorunującą końcówkę. Najpierw, w 88. minucie, bramkę zdobył Anthony Modeste. Po tym golu gospodarze przycisnęli i w doliczonym czasie doprowadzili do wyrównania. Głową do siatki trafił Cordoba.

Dawid Kownacki nie grał. Polak ostatnio leczył kontuzję kolana. Jest już gotowy do gry i być może znajdzie się w kadrze meczowej na środowy mecz z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Po tym meczu Fortuna znajduje się na 16. miejscu. Ma 24 punkty. Kolonia zgromadziła o 10 "oczek" więcej zajmuje też 10. pozycję.

Adam Bodzek73′
59′ Kingsley Ehizibue
Niko Gießelmann
60′ Ismail Jakobs
Andre Hoffmann
60′ Noah Katterbach
Mathias Jorgensen
90′ Toni Leistner
Erik Thommy  61′ 80′
Jonas Hector
Alfredo Morales
79′ Florian Kainz
Kevin Stöger80′
Ellyes Skhiri
Matthias Zimmermann
 90′ Jhon Andrés Córdoba Copete
Steven Skrzybski62′
58′ (k.) Mark Uth
Kenan Karaman  41′ 73′
Thomas Kessler
Michael Rensing
59′ Jorge Meré Pérez
Kasim Adams Nuhu80′
Benno Schmitz
Markus Suttner
60′ Dominick Drexler
Valon Berisha
Marco Höger
Oliver Fink80′
79′ Elvis Rexhbecaj
Kelvin Ofori
Jan Thielmann
Marcel Sobottka73′ 90′
60′  88′ Anthony Modeste