Reklama

Reklama

Bramka "z centymetra" Marco Reusa na otwarcie sezonu Borussii Dortmund

Borussia Dortmund wygrała z Bayerem Leverkusen 1-0 w pierwszej kolejce Bundesligi. Mecz rozstrzygnęła bramka zdobyta w kuriozalnej sytuacji, a jej strzelec Marco Reus okazał się skuteczny... z odległości co najwyżej kilku centymetrów!

W pierwszej kolejce Bundesligi mierzyły się ze sobą Borussia Dortmund i Bayer Leverkusen. Pierwszą groźną akcję stworzyli po rzucie rożnym "Aptekarze", ale pierwszą skuteczną nawiązali gospodarze.

Marco Reus zdobywcą jedynej bramki w meczu

Szczęście i przypadek, ale poprzedzone dynamiką i zwinnością - tak można zrelacjonować przebieg akcji bramkowej. Strata piłki Bayeru sprawiła, że po lewej stronie pola karnego okazję do dryblingu miał Youssoufa Moukoko.

Reklama

Szansę te wykorzystał, zwiódł rywala i dograł do nabiegającego na strzał Karima Adeyemiego. Ten jednak strzelił w środek bramki, a bramkarz Lucas Hradecky zdołał interweniować nogami i piłka zatańczyła na linii bramkowej.

Czytaj także: Union pewnie wygrywa w derbach! Przykre popołudnie Gikiewicza

Wtedy ważną rolę odegrał Marco Reus, który mimo obecności golkipera i obrońcy Bayeru, naskoczył na futbolówkę w taki sposób, że przekroczyła ona wymaganą odległość. Sztuka ta nie była trudna, brakowało dosłownie kilku centymetrów!

Wynik ten przetrwał przez długość niemal całego meczu. Leverkusen naciskało zwłaszcza w drugiej połowie, tworząc kilka dogodnych szans na wyrównanie. Ostatecznie jednak musiało zaakceptować porażkę, a mecz kończyło w "10" po czerwonej kartce dla bramkarza Hradecky'ego, który złapał piłkę w ręce poza obrębem pola karnego.

Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 1-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Marco Reus (9)

Reklama

Reklama

Reklama