• 6 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (35 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

Bramka Piotra Ćwielonga w 2. lidze niemieckiej

Piotr Ćwielong zdobył w niedzielę bramkę dla VfL Bochum w wygranym na wyjeździe 2-0 meczu z Greuther Fuerth w 7. kolejce niemieckiej drugiej ligi piłkarskiej. To jego pierwszy gol w tych rozgrywkach.

27-letni Ćwielong wyszedł w pierwszym składzie. Trafił do siatki już w trzeciej minucie, strzałem z około 17 metrów. Drugą bramkę w 25. zdobył Japończyk Yusuke Tasaka.

Polak w 42. minucie został ukarany żółtą kartką. Grał do 70., kiedy to zmienił go Duńczyk Ken Ilsoe.

Bochum odniosło trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Ma na koncie także dwa remisy i tyle samo porażek. Zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Prowadzi Union Berlin.

Ćwielong dołączył do zespołu z Bochum latem ze Śląska Wrocław. Wcześniej występował także w Ruchu Chorzów i Wiśle Kraków.

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Ćwielong | Śląsk Wrocław