Reklama

Reklama

Borussii nie stać, aby zastąpić Roberta Lewandowskiego

Michael Zorc, dyrektor sportowy Borussii Dortmund, uważa, że klubu nie będzie stać na zakup odpowiedniego zmiennika w przypadku odejścia Roberta Lewandowskiego.

Mistrzowie Niemiec poinformowali w zeszłym miesiącu, że napastnik nie przedłuży wygasającego w połowie 2014 roku kontraktu. Zawodnik reprezentacji Polski jest łączony z transferem do Bayernu Monachium i Manchesteru United. Według Zorca w wypadku sprzedaży Lewandowskiego, pozyskanie następcy o podobnych umiejętnościach jest nierealistyczne.

"Patrząc na sprawę pod względem ekonomicznym, jest to dla nas niewykonalne" - powiedział dyrektor sportowy Borussii, cytowany przez "Kickera".

"Musielibyśmy pozyskać piłkarza z absolutnie światowej czołówki, żeby dorównać jakości prezentowanej przez Roberta Lewandowskiego, którą udowodnił przez trzy lata grania dla naszego klubu" - dodał.

Reklama

"Lewy", który wywalczył z Borussią dwa mistrzostwa Niemiec i puchar tego kraju, w tym sezonie jest na czele klasyfikacji strzelców. Po 24 kolejkach ma na koncie 16 goli, tyle samo co Stefan Kiessling z Bayeru Leverkusen.

We wtorek czeka mistrzów Niemiec rewanżowy pojedynek z Szachtarem Donieck w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na Ukrainie padł remis 2-2.

"Naszym celem jest awans do kolejnej rundy. Zbudowaliśmy do tego solidne fundamenty, remisując przed trzema tygodniami 2-2" - stwierdził Zorc.

"Powinniśmy awansować do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, co zależy tylko od nas, a to byłoby ważnym krokiem, potwierdzającym naszą dobrą postawę w rozgrywkach międzynarodowych" - mówił dyrektor sportowy Borussii.

INTERIA.PL zaprasza na tekstową relację na żywo z meczu Borussia - Szachtar. Początek o 20.45

Możesz ją śledzić także na urządzeniu mobilnym

Zobacz zestaw par 1/8 finału Ligi Mistrzów

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL