• 5 .Bayer 04 Leverkusen (40 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (34 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

Borussia VfL Moenchengladbach - Werder Brema 1-0 (0-0). Liga niemiecka - 17. kolejka Bundesligi

W meczu 17. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 19 stycznia, drużyna Borussii zwyciężyła z Werderem 1-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach.

N. Elvedi 66'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 101 spotkań jedenastka Borussii wygrała 39 razy i zanotowała 38 porażek oraz 24 remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 22. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jiříego Pavlenkę z Werderu (”Zielono-Biali”), a w 37. minucie Yanna Sommera z drużyny przeciwnej.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Joshua Sargent z drużyny gości. W 56. minucie za Ömera Topraka wszedł Niklas Moisander.

Chwilę później trener Borussii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł László Benes, a murawę opuścił Florian Neuhaus. W tej samej minucie w jedenastce Borussii doszło do zmiany. Lars Stindl wszedł za Patricka Herrmanna.

Jedyną bramkę meczu zdobył Nico Elvedi dla drużyny Borussii. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystował László Benes.

W 68. minucie kartką został ukarany Oscar Wendt, piłkarz gospodarzy. Kibice Werderu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davie Selkego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Joshua Sargent. W 82. minucie Jean-Manuel Mbom został zmieniony przez Yuyę Osakę, a za Kevina Möhwalda wszedł na boisko Leonardo Bittencourt, co miało wzmocnić drużynę Werderu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hannesa Wolfa na Tony'ego Jantschke'a.

Schmid
37′ Yann Sommer
Jiří Pavlenka22′
Stefan Lainer
Milos Veljkovic
Matthias Ginter
Marco Friedl
 66′ Nico Elvedi
Ömer Toprak56′
68′ 74′ Oscar Wendt
Maximilian Eggestein
Christoph Kramer
Theodor Gebre Selassie
59′ Patrick Herrmann
Felix Agu
Jonas Hofmann
Jean-Manuel Mbom82′
59′ Florian Neuhaus
Kevin Möhwald82′
85′ Hannes Wolf
Joshua Thomas Sargent48′ 74′
74′ Alassane Plea
Romano Schmid74′
Tobias Sippel
Stefanos Kapino
74′ Ramy Bensebaini
Niklas Moisander56′
Louis Jordan Beyer
Leonardo Bittencourt82′
85′ Tony Jantschke
Tahith Chong
Michael Lang
Ilia Iliev Gruev
59′ László Benes
Milot Rashica74′
59′ Lars Stindl
Eren Sami Dinkçi
74′ Denis Zakaria
Yuya Osako82′
Ibrahima Traoré
Davie Selke74′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.