Borussia VfL Moenchengladbach - SC Freiburg 2-1 (0-1). Liga niemiecka - 27. kolejka Bundesligi

W starciu 27. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 3 kwietnia, zespół Borussii zwyciężył ze SC Freiburg 2-1 (0-1). Mecz odbył się na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach.

W  starciu 27. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 3 kwietnia, zespół Borussii zwyciężył  ze SC Freiburg  2-1 (0-1). Mecz odbył się na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków jedenastka SC Freiburg wygrała 13 razy i zanotowała 11 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył Roland Sallai. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Ermedin Demirović.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ermedinowi Demiroviciowi ze SC Freiburg. Była to 31. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SC Freiburg.

Trener Borussii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Denis Zakaria, a murawę opuścił Hannes Wolf.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Borussii w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Marcus Thuram. Bramka padła po podaniu Larsa Stindla.

W 60. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Marcus Thuram z Borussii. Asystę przy golu zanotował Christoph Kramer.

W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Lucasowi Hölerowi, zawodnikowi SC Freiburg. Na murawie, jak to często zdarzało się SC Freiburg w tym sezonie, pojawił się Dominique Heintz, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 68. minucie Philippa Lienharta. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 76. minucie Roland Sallai zastąpił Nishana Connella.

Między 76. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Borussii: Marcus Thuram, Oscar Wendt, Lars Stindl, na ich miejsce weszli: Breel Embolo, Valentino Lazaro, Patrick Herrmann. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ermedina Demirovicia, Yannika Keitla zajęli: Nils Petersen, Janik Haberer. W 80. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Christopha Kramera z Borussii, a w 81. minucie Christiana Guentera z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek zespół SC Freiburg rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie DSC Arminia Bielefeld. Natomiast w sobotę Hertha Berlin będzie gościć zespół Borussii.