• 5 .Borussia Dortmund (39 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (37 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (34 pkt.)
  • 8 .SC Freiburg (34 pkt.)

Borussia VfL Moenchengladbach - 1. FSV Mainz 05 1-2 (1-1). Liga niemiecka - 22. kolejka Bundesligi

20 lutego na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach odbył się pojedynek 22. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii i FSV Mainz 05. Mecz zakończył się zwycięstwem FSV Mainz 05 2-1.

K. Stöger 86'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 spotkań drużyna Borussii wygrała 14 razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FSV Mainz 05 w 10. minucie spotkania, gdy Karim Onisiwo zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Jeremiah St. Juste.

W 14. minucie sędzia pokazał kartkę Christophowi Kramerowi, piłkarzowi Borussii.

Zawodnicy Borussii nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. W 26. minucie bramkę wyrównującą zdobył Lars Stindl. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jonas Hofmann.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Trener Borussii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Denis Zakaria, a murawę opuścił Christoph Kramer. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Dominik Kohr z zespołu gości. Była to 61. minuta pojedynku.

Niedługo później trener FSV Mainz 05 postanowił wzmocnić formację obronną i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Stefana Bella. Na boisko wszedł Alexander Hack, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 64. minucie Danny Latza zastąpił Kevina Stögera. Między 69. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze FSV Mainz 05: Ádám Szalai, Karim Onisiwo, Leandro Barreiro, na ich miejsce weszli: Robert Glatzel, Jonathan Burkardt, Jean-Paul Boëtius. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alassane'a Plei, Valentina Lazara zajęli: Marcus Thuram, Hannes Wolf.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FSV Mainz 05 przyniosły efekt bramkowy. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Kevin Stöger.

W 89. minucie w jedenastce Borussii doszło do zmiany. Breel Embolo wszedł za Stefana Lainera. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Leandro Barreiro Martins81′
89′ Stefan Lainer
Danny Vieira da Costa
81′ Valentino Lazaro
Dominik Kohr61′
Florian Neuhaus
Philipp Mwene
14′ 46′ Christoph Kramer
Danny Latza64′
73′ Alassane Plea
Ádám Szalai69′
 26′ Lars Stindl
Jean-Paul Boëtius81′
81′ Hannes Wolf
Levin Mete Öztunali
46′ Denis Zakaria
Kevin Stöger64′  86′
89′ Breel Donald Embolo
Niklas Tauer
Patrick Herrmann
Jonathan Michael Burkardt69′
73′ Marcus Thuram
Robert Nesta Glatzel69′

Przewaga zespołu Borussii w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna FSV Mainz 05 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.