Borussia Monchengladbach - TSG 1899 Hoffenheim 3-1 (1-1). Liga - 1. kolejka

6 sierpnia na Borussia-Park w Mönchengladbach odbyło się starcie 1. kolejki Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii M'gladbach i TSG 1899 Hoffenheim. Mecz zakończył się zwycięstwem Borussii M'gladbach 3-1.

6 sierpnia  na Borussia-Park w Mönchengladbach odbyło się starcie  1. kolejki  Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii M'gladbach  i TSG 1899 Hoffenheim. Mecz zakończył się zwycięstwem Borussii M'gladbach 3-1.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Borussii M'gladbach wygrał aż siedem razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko cztery.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Joe Scally'ego z Borussii M'gladbach, a w 15. minucie Stefana Poscha z drużyny przeciwnej.

W 19. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Stefan Posch, osłabiając zespół TSG 1899 Hoffenheim. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 15. minucie. W 23. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Diadiemu Samassekou z drużyny TSG 1899 Hoffenheim. W 24. minucie za Diadiego Samassekou wszedł Stanley Nsoki.

W tym czasie piłkarze TSG 1899 Hoffenheim nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Skov. Przy zdobyciu bramki asystował Andrej Kramarić.

Zawodnicy Borussii M'gladbach nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 42. minucie gola wyrównującego strzelił Rami Bensebaini.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 64. minucie boisko opuścili zawodnicy TSG 1899 Hoffenheim: Kevin Akpoguma, Jacob Larsen, a na ich miejsce weszli Pavel Kaderabek, Georginio Rutter.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii M'gladbach w 71. minucie spotkania, gdy Marcus Thuram zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Alassane Plea.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Kevin Vogt z TSG 1899 Hoffenheim. Była to 75. minuta spotkania.

Zespół TSG 1899 Hoffenheim ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Borussii M'gladbach, strzelając kolejnego gola. W 78. minucie wynik na 3-1 podwyższył Nico Elvedi. Bramka padła po podaniu Alassane'a Plei.

Między 80. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Borussii M'gladbach: Joe Scally, Jonas Hofmann, na ich miejsce weszli: Stefan Lainer, Patrick Herrmann. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Christopha Baumgartnera, Andreja Kramaricia zajęli: Muhammed Damar, Sebastian Rudy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Zespół Borussii M'gladbach zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom TSG 1899 Hoffenheim, a piłkarzom Borussii M'gladbach pokazał jedną żółtą.

Zespół Borussii M'gladbach w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna TSG 1899 Hoffenheim wymieniła pięciu zawodników.