• 6 .VfL Wolfsburg (14 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (12 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart 1893 (11 pkt.)

Borussia Moenchengladbach - RB Lipsk 1-0 w meczu 6. kolejki Bundesligi

RB Lipsk nie jest już liderem Bundesligi! Drużyna Juliana Nagelsmanna przegrała na wyjeździe 0-1 z Borussią Moenchengladbach i spadła na trzecie miejsce. W tabeli prowadzi Bayern Monachium, który w przyszłym tygodniu zmierzy się z Borussią Dortmund, legitymującą się takim samym dorobkiem punktowym.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Obie drużyny przystępowały do spotkania w różnych nastrojach i z różnymi ambicjami. Borussia we wtorek niespodziewanie zremisowała 2-2 z Realem Madryt w Lidze Mistrzów, a tydzień wcześniej takim samym wynikiem zakończył się jej wynik z Interem Mediolan. W Bundeslidze potrzebowała jednak punktów, by włączyć się do ligowej czołówki.

RB Lipsk zaś jeszcze przed kolejką był liderem Bundesligi, ale w międzyczasie swoje spotkania wygrały Bayern Monachium i Borussia Dortmund, wyprzedzając ekipę z Lipska. Dodatkowo zespół Juliana Nagelsmanna został we wtorek rozbity w LM aż 0-5 przez Manchester United.

Dziś drużyna Lipska także nie miała swojego dnia i musiała uznać wyższość gospodarzy. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 60. minucie 21-letni Hannes Wolf.

Ekipa Nagelsmanna spadła na trzecie miejsce w tabeli Bundesligi, tracąc dwa punkty do liderującego Bayernu Monachium. Tyle samo "oczek" co Bawarczycy ma Borussia Dortmund, która zmierzy się z Bayernem już w przyszłym tygodniu.

Moenchengladbach awansowało na czwarte miejsce. Ma dwa punkty straty do dzisiejszego rywala.

Borussia Moenchengladbach - RB Lipsk 1-0 (0-0)

Vilmos Tamás Orban
46′ Nico Elvedi
Dayotchanculle Upamecano
Ramy Bensebaini
José Ángel Esmoris Tasende
Jonas Hofmann
Marcel Sabitzer70′
80′ Patrick Herrmann
Lazar Samardžić69′
 60′ Hannes Wolf
Kevin Kampl61′ 66′
56′ 73′ Florian Neuhaus
Daniel Olmo Carvajal66′
73′ Breel Donald Embolo
Alexander Soerloth
80′ Alassane Plea
Yussuf Yurary Poulsen66′
Tobias Sippel
Josep Martínez Riera
Michael Lang
Ibrahima Konaté
46′ 51′ Oscar Wendt
Eric Martel
73′ Christoph Kramer
Amadou Haidara66′
80′ Valentino Lazaro