• 6 .RB Lipsk (14 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (13 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)

Borussia Moenchengladbach - Hertha Berlin 1-1 w 11. kolejce Bundesligi

Hertha Berlin nie zdołała wygrać kolejnego spotkania z rzędu i zremisowała z Borussią Moenchengladbach 1-1. Od początku meczu szansę na grę otrzymał Krzysztof Piątek, lecz został on zmieniony w końcówce starcia.

Po dobrym wejściu na boisku i dwóch bramkach w meczu przeciwko Unionowi Berlin, Krzysztof Piątek wywalczył miejsce w pierwszym składzie także na starcie z Borussią Moenchengladbach.

Spotkanie o wiele lepiej mogło się rozpocząć dla Herthy. W 15. minucie Niklas Stark wpadł w pole karne i złamał akcję do środka. Zawodnik zdołał oddać strzał, piłka odbiła się od jednego z defensorów, lecz nie zmyliło to Tobiasa Sippela.

Borussia nie dała się jednak całkowicie zepchnąć do defensywy i pod koniec pierwszej połowy odpowiedziała na uderzenie gości. Hannes Wolf huknął zza pola karnego, a dobrą interwencją popisał się Alexander Schwolow.

Więcej aktualności sportowych znajdziesz na sport.interia.pl! Kliknij tutaj!

Pierwsza część gry nie była zbyt emocjonująca i piłkarze zostawili wszystko co dobre na drugą połowę. Już w 47. minucie meczu zobaczyliśmy bowiem bramkę. Po stracie Denisa Zakarii piłka trafiła do Mattea Guendouziego, który momentalnie zdecydował się na strzał i pokonał Sippela.

Stracona bramka nie załamała piłkarzy gospodarzy i już w 62. minucie wyprowadzili oni groźny atak. Patrick Herrmann otrzymał bardzo dobre podanie z głębi boiska i spróbował "przelobować" Schwolowa. Pędzącą futbolówkę niemal z linii bramkowej wybił Dedryck Boyata.

Tym razem niewykorzystana okazja nie zemściła się i kilka minut później gospodarze dopięli swego. Matthias Ginter głową skierował piłkę w okolice bramki Herthy, a Breel Embolo z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Piątek opuścił boisko w 85. minucie, a jego miejsce na placu gry zajął Daishawn Redan.

Alexander Schwolow
43′ Valentino Lazaro
Peter Pekarik26′
Matthias Ginter
Anga Dedryck Boyata
Nico Elvedi
Jordan Torunarigha
12′ 65′ Oscar Wendt
Marvin Plattenhardt
Denis Zakaria
Niklas Stark
64′ Patrick Herrmann
Dodi Lukébakio75′
65′ Ibrahima Traoré
Javairô Dilrosun75′
82′ 85′ Florian Christian Neuhaus
Mattéo Elias Kenzo Guendouzi Olié  47′ 68′
85′ Hannes Wolf
Vladimir Darida75′
 70′ Breel Donald Embolo
Krzysztof Piątek85′
Max Grün
Rune Allmenning Jarstein
Tony Jantschke
Omar Federico Alderete Fernández
65′ Stefan Lainer
Márton Dárdai
Michael Lang
Maximilian Mittelstädt
85′ László Benes
Deyovaisio Zeefuik
Christoph Kramer
Lucas Simon Pierre Tousart75′
85′ Lars Stindl
Mathew Allan Leckie75′
64′ Alassane Alexandre Pléa
Jessic Gaïtan Ngankam75′
65′ Marcus Lilian Thuram-Ulien