• 5 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (11 pkt.)

Borussia Moenchengladbach - Borussia Dortmund 1-0 (1-0). Liga niemiecka - 6. kolejka Bundesligi

25 września na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach odbył się pojedynek 6. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii Moenchengladbach i Borussii Dortmund. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Borussii Moenchengladbach 1-0. Starcie obejrzało 25 000 widzów.

6. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-09-25 18:30 | Stadion: Stadion im BORUSSIA-PARK | Widzów: 25000 | Arbiter: Deniz Aytekin
Borussia Moenchengladbach
Borussia Dortmund
1
0
D. Zakaria 37'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Borussii Moenchengladbach przebywa na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to zespół Borussii Dortmund zajmując trzecią pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 97 meczów drużyna Borussii Dortmund wygrała 40 razy i zanotowała 29 porażek oraz 28 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między 10. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Borussii Moenchengladbach oraz dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii Moenchengladbach w 37. minucie spotkania, gdy Denis Zakaria strzelił pierwszego gola. Mahmoud Dahoud z Borussii Dortmund na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 10. minucie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Luca Netz, zawodnik gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Borussii Moenchengladbach.

Na drugą połowę zespół Borussii Dortmund wyszedł w zmienionym składzie, za Marina Pongracica wszedł Thorgan Hazard. W 57. minucie Youssoufa Moukoko zastąpił Ansgara Knauffa.

W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Emmanuela Konégo z Borussii Moenchengladbach, a w 85. minucie Jude'a Williama z drużyny przeciwnej. Między 70. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Borussii Moenchengladbach: Luca Netz, Emmanuel Koné, Jonas Hofmann, na ich miejsce weszli: Hannes Wolf, Christoph Kramer, László Benes. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Raphaëla Guerreiro, Thomasa Meuniera, Donyella Malena zajęli: Nico Schulz, Marius Wolf, Reinier. W drugiej połowie nie padły bramki.

Thomas Meunier82′
 37′ 13′ Denis Zakaria
Jude Victor William Bellingham85′
83′ Jonas Hofmann
Mahmoud Dahoud10′ 40′
33′ Lars Stindl
Raphaël Guerreiro82′
58′ 73′ Emmanuel Kouadio Koné
Axel Witsel
45′ 70′ Luca Netz
Nico Schulz82′
83′ László Benes
Reinier Jesus Carvalho82′
73′ Christoph Kramer
Thorgan Hazard46′
Florian Christian Neuhaus
Ansgar Knauff57′
70′ Hannes Wolf
Felix Passlack
Keanan Bennetts
Marius Wolf82′
Patrick Herrmann

Alassane Alexandre Pléa

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Borussii Moenchengladbach w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a w drugiej jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Borussii Dortmund w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.