• 5 .Borussia Dortmund (55 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (50 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (46 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (46 pkt.)

Borussia - Eintracht Frankfurt 4-0 (1-0). Liga niemiecka - 29. kolejka Bundesligi

W spotkaniu 29. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 17 kwietnia, zespół Borussii wysoko wygrał z Eintrachtem Frankfurt 4-0 (1-0). Starcie odbyło się na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach.

H. Wolf 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 92 mecze drużyna Eintrachtu Frankfurt (”Orły”) wygrała 34 razy i zanotowała 31 porażek oraz 27 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii w 10. minucie spotkania, gdy Matthias Ginter zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystował Jonas Hofmann.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Obite'owi N'Dicce z jedenastki gości. Była to 43. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Borussii.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ramego Bensebainiego z Borussii, a w 53. minucie Stefana Ilsankera z drużyny przeciwnej.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Borussii, strzelając kolejnego gola. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Jonas Hofmann. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Florian Neuhaus.

Kibice Eintrachtu Frankfurt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Timothy'ego Chandlera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Sebastian Rode. W 65. minucie Eric Durm zastąpił Amina Younesa. W tej samej minucie w drużynie ”Orłów” doszło do zmiany. Makoto Hasebe wszedł za Stefana Ilsankera.

Niedługo później Ramy Bensebaini wywołał eksplozję radości wśród kibiców Borussii, zdobywając kolejną bramkę w 67. minucie meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Eintracht Frankfurt: André Silvie w 75. i Timothy'emu Chandlerowi w 78. minucie.

W tej samej minucie trener Borussii postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Breel Embolo, a murawę opuścił Marcus Thuram. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Rocco Reitz z Borussii.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Trzy minuty później wynik ustalił Hannes Wolf. Asystę przy golu zanotował Patrick Herrmann.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Lucas Silva Melo
 10′ Matthias Ginter
Obite Evan N'Dicka43′
Nico Elvedi
Stefan Ilsanker53′ 65′
 67′ 46′ 90′ Ramy Bensebaini
Eric Durm65′
90′ Valentino Lazaro
Djibril Sow
90′ Denis Zakaria
Filip Kostić
 60′ 82′ Jonas Hofmann
Sebastian Rode65′
Florian Neuhaus
Daichi Kamada84′
78′ Marcus Thuram
Timothy Chandler65′ 78′
90′ Oscar Wendt
Makoto Hasebe65′
90′ 90′ Rocco Reitz
Jetro Willems
90′  90′ Hannes Wolf
Aymen Barkok84′
78′ Breel Donald Embolo
Ajdin Hrustic
82′ Patrick Herrmann
Steven Zuber
Ibrahima Traoré
Amin Younes65′

Przewaga zespołu ”Orłów” w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Borussii, natomiast zawodnikom gości przyznał cztery.

Zespół Borussii w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.