Reklama

Reklama

  • 1 .Bayern Monachium (13 pkt.)
  • 2 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 3 .Borussia Dortmund (12 pkt.)
  • 4 .Bayer 04 Leverkusen (10 pkt.)
  • 5 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Borussia Dortmund zwiększa budżet na pensje piłkarzy

Dyrektor Borussii Dortmund Hans-Joachim Watzke poinformował, że budżet na pensje piłkarzy wzrośnie o 40 procent w porównaniu z poprzednim sezonem. To efekt m.in wyśmienitego występu BVB w Lidze Mistrzów.

Borussia dotarła do finału Champions League. Na słynnym stadionie Wembley podopieczni Juergena Kloppa przegrali z Bayernem Monachium 1-2. BVB zarobiła w Lidze Mistrzów ponad 45 mln euro. Dzięki temu szefowie BVB mogą zaoferować o wiele większe pensje dla nowych, jak i obecnych piłkarzy.

"W nadchodzącym sezonie nasz budżet na płace będzie wynosił 67-68 milionów euro. Jest to z pewnością dużo więcej niż dwa czy trzy lata temu" - powiedział Watzke na łamach "Welt am Sonntag". "W porównaniu do innych zespołów w Europie, to i tak nie jest dużo. Nasz rozwój jest harmonijny. Pilnujemy, żeby zachować odpowiednie proporcje między przychodami a kosztami" - dodał.

Reklama

Klubowa kasa może jeszcze wzrosnąć, jeśli Borussia zgodzi się na transfer Roberta Lewandowskiego. Za polskiego napastnika klub z Dortmundu mógłby otrzymać 25-30 mln euro. "Lewy" chciałby przejść do Bayernu Monachium, ale na to nie zgadza się BVB. Borussia chce, żeby reprezentant Polski bronił jej barw jeszcze w następnym sezonie do wygaśnięcia kontraktu czyli do czerwca 2014 roku.

Watzke nie wykluczył jednak sprzedaży Lewandowskiego do innego klubu niż Bayern. Zainteresowanych pozyskaniem Polaka nie brakuje. Najczęściej wymienia się Manchester United, Real Madryt i Chelsea Londyn.

W zakończonym niedawno sezonie budżet Borussii na pensje wynosił 48,5 miliona euro.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje