Reklama

Reklama

  • 1 .Bayern Monachium (15 pkt.)
  • 2 .Borussia Dortmund (15 pkt.)
  • 3 .RB Lipsk (13 pkt.)
  • 4 .FC Augsburg (10 pkt.)
  • 5 .VfB Stuttgart 1893 (9 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (9 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (9 pkt.)
  • 8 .Eintracht Frankfurt (9 pkt.)

Borussia Dortmund z najlepszą frekwencją wśród najmocniejszych lig Europy

Manchester United – 99,4%, Bayern – 100%, Juventus 95%, Atletico Madryt – 86% - to średnie zapełnienie stadionu w drużynach z pięciu najlepszych lig w Europie. Najwięcej kibiców przyciągają domowe meczu Borussii Dortmund i Barcelony.

Najlepsza frekwencja (procentowo) jest na meczach Bundesligi i Premier League. Tam średnio na mecz przychodzi ponad 95 procent kibiców. W lidze niemieckiej króluje w tym sezonie Bayern Monachium, który do tej pory za każdy razem miał wypełnione trybuny, co do ostatniego miejsca. Jeśli jednak popatrzymy na liczbę fanów, to największą grupą wśród kibiców z pięciu najsilniejszych lig w Europie może pochwalić się Borussia Dortmund. Średnio na meczu pojawia się tam 81 080 widzów.

Reklama

W Lidze hiszpańskiej w odniesieniu do pojemności stadionu, najwięcej kibiców wypełnia stadion Atletico Madryt. Średnio Vicente Calderon jest wypełnione w 86 procentach. Dla porównania Real Madryt ma 85 procent, a Barcelona 79 procent. Jeśli jednak popatrzymy na liczby, to ze względu na największy stadion w lidze, na spotkaniach, najwięcej osób jest na spotkaniach "Dumy Katalonii".

W Lidze Francuskiej najskuteczniejsze w wypełnianiu trybun jest Paris Saint-Germain. Średnio 93 procent miejsc na Parc de Princes jest zajętych. Reszta liczących się w lidze ekip wypełnia stadion w niewiele ponad 60 procentach.

W Polsce chociaż 80 procentową skutecznością w wypełnieniu stadionu, nie może pochwalić się żadna drużyna. Z ekip, na których spotkaniach jest najwięcej fanów, najlepszą skuteczność ma Jagiellonia Białystok (68,77 proc.). Legia Warszawa, która w tym sezonie ma największą średnią frekwencję w lidze, zapełnia stadion w niecałych 59 procentach. 

Nie lepiej wychodzi to jednak klubom z Serie A, ale tam liczbowo i tak frekwencja jest wyższa niż w Ekstraklasie. W lidze włoskiej bliski ideału z Bundesligi czy Premier League jest tylko Juventus, który wypełnia swój obiekt w 95 procentach. Ma jednak dwa razy mniejszy stadion (pojemność: 41 507) od swoich ligowych rywali. 

Autor: Adrianna Kmak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje