Borussia Dortmund wydała nowy komunikat w sprawie Haalanda

Borussia Dortmund znowu będzie musiała sobie radzić bez Erlinga Haalanda. W najbliższych dniach napastnik nie będzie trenował, bo musi wyleczyć się z kontuzji, jakiej doznał w ligowym meczu z Hoffenheim.

"Haaland cierpi na problemy z mięśniami, które wymagają leczenia i dalszych badań w nadchodzących dniach" - napisano w klubowym komunikacie.

Na razie nie ujawniono, jak długo będzie pauzował.

"Życzymy Erlingowi, aby był w dobrej formie tak szybko, jak to możliwe i wrócił do robienia tego, co kocha najbardziej - strzelania bramek dla Dortmundu" - zaznaczono w oświadczeniu.

Norweg podczas sobotniego meczu z Hoffenheim trafił do siatki już w szóstej minucie, lecz po godzinie gry musiał opuścić boisko. Borussia ostatecznie wygrała 3-2.

Bundesliga. Erling Haaland trzeci raz kontuzjowany w tym sezonie

To już trzeci raz w sezonie, gdy Haaland z powodu kontuzji musi przerwać treningi. Wcześniej opuścił trzy mecze między końcem września a połową października z powodu problemu z biodrem, nie wystąpił także w kolejnych siedmiu spotkaniach od końca października do końca listopada z powodu kłopotów z prawym stawem kolanowym.

Pomimo tego w 14 występach w sezonie w Bundeslidze strzelił już 16 bramek. W klasyfikacji strzelców prowadzi kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski - 23 trafienia, a Norwega wyprzedza jeszcze Czech Patrik Schick z Bayeru Leverkusen (18).

Łącznie Haaland strzelił dotychczas dla Borussii 56 goli w 57 ligowych występach.