Reklama

Reklama

Borussia Dortmund wraca do byłego trenera

Edin Terzić wraca na stanowisko trenera piłkarzy Borussii Dortmund. Szkoleniowiec, który pełnił tę funkcję już w sezonie 2020/21, zastąpił Marca Rose. W minionej edycji Bundesliga drużyna zajęła drugie miejsce w tabeli.

"W miniony weekend przeprowadziliśmy kilka intensywnych rozmów z Edinem Terzicem i jesteśmy przekonani, że ta decyzja personalna jest właściwa dla BVB" - powiedział dyrektor sportowy Borussii Sebastian Kehl.

"Edin zna nasz klub, środowisko, dużą część zespołu i wie, jakie zmiany chcemy wprowadzić, aby móc zaoferować naszym fanom dobry futbol" - dodał.

39-letni obecnie Terzic został w grudniu 2020 roku tymczasowym trenerem Borussii Dortmund i pełnił tę rolę do końca sezonu 2020/21. W maju 2021 roku wywalczył z BVB Puchar Niemiec.

Borussia Dortmund zwolniła Marca Rose

Kilka dni temu Borussia poinformowała, że jej trenerem - po roku pracy - nie będzie już Rose. Pod jego wodzą drużyna nie zdobyła w minionym sezonie żadnego trofeum. Wprawdzie zajęła drugie miejsce w Bundeslidze, ale w Lidze Mistrzów, Lidze Europy i Pucharze Niemiec kończyła rywalizację na dość wczesnym etapie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL