Reklama

Reklama

Borussia Dortmund sfinansuje studia Darco Scuderiemu

Koszmarna kontuzja, odniesiona podczas starcia z Legią Warszawa, przerwała dobrze zapowiadającą się karierę 19-letniego Darco Scuderiego. Makabryczny uraz kolana nie pozwoli mu już na powrót do profesjonalnej piłki, więc jego klub, Borussia Dortmund, zdecydował, że pokryje koszty studiów młodego Włocha.

Scuderi paskudnej kontuzji kolana nabawił się we wrześniu zeszłego roku w... Ząbkach, podczas meczu Młodzieżowej Ligi Mistrzów Legia Warszawa - Borussia Dortmund (0-2). Podczas wślizgu noga obrońcy wygięła się w nienaturalny sposób, a po reakcji jego i pozostałych zawodników od razu widać było, że zdarzyło się coś naprawdę złego.

Włoch zerwał wszystkie więzadła w lewym kolanie, a także uszkodził łękotkę oraz część nerwów. Przeszedł osiem poważnych operacji, po których nie miał pełnego czucia w nodze - miało ono powrócić dopiero po żmudnej rehabilitacji.

Reklama

Koszmarna kontuzja przerwała jego marzenia o profesjonalnej karierze, więc Scuderi zdecydował się na podjąć studia, w tematyce zarządzania sportem. Jego klub, który wcześniej sfinansował leczenie młodego chłopaka, zdecydował się pokryć wszystkie koszty związane ze studiami Scuderiego.

O pięknym geście klubu poinformował za pośrednictwem Twittera niemiecki dziennikarz Felix Tamsut.

WG

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy