• 6 .VfL Wolfsburg (14 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (12 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart 1893 (11 pkt.)

Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen 3-0 w meczu 5. kolejki Bundesligi

Borussia Dortmund górą w derbach Zagłębia Ruhry! BVB pokonało 3-0 Schalke 04 Gelsenkirchen w meczu 5. kolejki Bundesligi. Łukasz Piszczek cale spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Po tym, jak Emre Can został zakażony koronawirusem, wielu awizowało Łukasza Piszczka do wyjściowego składu Borussii. Trener Lucien Favre zdecydował się jednak wrócić do ustawienia z czwórką obrońcą, a polski zawodnik cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Do przerwy utrzymywał się jeszcze bezbramkowy remis, ale po zmianie stron na boisku istniała już tylko jedna drużyna. Wynik meczu po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym otworzył środkowy obrońca - Manuel Akanji.

W 61. minucie na 2-0 podwyższył niezawodny Erling Haaland. Norweski napastnik wspaniale podciął piłkę nad bramkarzem, zdobywając już swoją piątą bramkę w piątej kolejce tego sezonu. Jedno trafienie więcej ma Andrej Kramarić, a w klasyfikacji strzelców z niewiarygodnym dorobkiem 10 bramek prowadzi Robert Lewandowski.

Pod koniec spotkania Borussia raz jeszcze znakomicie wykorzystała rzut rożny. Tym razem dośrodkowanie Raphaela Guerreiro na bramkę zamienił Mats Hummels.

Dzięki wygranej Borussia przesunęła się na trzecie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co drugi Bayern, a więc 12. Z 13 "oczkami" na koncie prowadzi RB Lipsk.

Schalke z zaledwie jednym punktem zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Wyprzedza tylko Mainz, które przegrało wszystkie mecze.

Borussia Dortmund - Schalke 04 Gelsenkirchen 3-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Akanji (55.), 2-0 Haaland (61.), 3-0 Hummels (78.).

Zobacz raport meczowy

5. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-10-24 18:30 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 300 | Arbiter: Felix Zwayer

Frederik Roennow
80′ Thomas Meunier
Malick Thiaw
 55′ Manuel Obafemi Akanji
Matija Nastasić
 78′ Mats Hummels
Salif Sané
Raphaël Guerreiro
Amine Harit
71′ Mahmoud Dahoud
Kilian Ludewig
77′ Jadon Sancho
Nabil Bentaleb56′
71′ Giovanni Alejandro Reyna
Bastian Oczipka
Thomas Delaney
Omar Mascarell González13′
77′ Julian Brandt
Gonçalo Mendes Paciencia56′
 61′ Erling Haaland
Rabbi Matondo71′
Marwin Hitz
Michael Langer
80′ Mateu Jaume Morey Bauzà