• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Borussia Dortmund - SC Paderborn 7-1 w Pucharze Niemiec

Borussia Dortmund bez trudu awansowała do trzeciej rundy Pucharu Niemiec. Podopieczni Thomasa Tuchela rozgromili na Signal Iduna Park SC Paderborn 7-1. Łukasz Piszczek, który pojawił się na boisku w 64. minucie, strzelił gola i zaliczył asystę.

Pierwsi gola w Dortmundzie strzelili goście. W 21. minucie błąd popełnił Roman Burki. Bramkarz BVB zamiast wybić piłkę zaczął się kiwać we własnym polu karnym, co skończyło się fatalnie. Piłkę zabrał mu Srdan Lakić i z bliska umieścił ją w siatce.

Zawodnicy Stefana Effenberga krótko cieszyli się z prowadzenia. W 25. minucie wyrównał Adrian Ramos, który otrzymał doskonałe podanie od Gonzalo Castro, minął Lukasa Kruse i trafił do pustej bramki. Borussia poszła za ciosem i pięć minut później było już 2-1. Ładnym strzałem z woleja popisał się Gonzalo Castro. Tuż przed przerwą bramkarza Paderborn do kapitulacji zmusił Shinji Kagawa .

Po zmianie stron gospodarze kontynuowali festiwal strzelecki.

W 55. minucie Matthias Ginter został sfaulowany w polu karnym przez Dominika Wydrę. "Jedenastkę" wykorzystał Ilkay Guendogan. Potem Castro po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców.

W 64. minucie na placu gry pojawił się Łukasz Piszczek, który zastąpił Gintera. Końcówka spotkania była popisowa w wykonaniu reprezentanta Polski. W 87. minucie Piszczek wykorzystał znakomite podanie Henricha Mchitarjana i z dwóch metrów posłał piłkę do bramki gości. Dwie minuty później polski obrońca zrewanżował się Mchitarjanowi, który ustalił wynik spotkania.

Borussia Dortmund - SC Paderborn 7-1 (3-1)

Bramki: 0-1 Lakić (21.), 1-1 Ramos (25.), 2-1 Castro (30.), 3-1 Kagawa (43.), 4-1 Guendogan (55. - rzut karny), 5-1 Castro (58.), 6-1 Piszczek (87.), 7-1 Mchitarjan (89.)

Wyniki meczów 2. rundy Pucharu Niemiec

Dowiedz się więcej na temat: Borussia Dortmund | Łukasz Piszczek | puchar niemiec