• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Borussia Dortmund pokonała VfR Aalen i awansowała do 1/8 Pucharu Niemiec

Borussia Dortmund pokonała beniaminka 2. Bundesligi, VfR Aalen 4-1 w meczu 2. rundy Pucharu Niemiec. Obrońcy trofeum awansowali do 1/8 finału.

Puchar Niemiec - zobacz szczegóły!

Dla mistrzów Niemiec był to już czwarty mecz w ciągu dwóch tygodni, ale trener Juergen Klopp oprócz Sebastiana Kehla i Marco Reusa wystawił w podstawowym składzie wszystkich najlepszych, na których mógł we wtorek liczyć.

Faworyci nie forsowali tempa, ale już w 4. minucie wypracowali stuprocentową okazję, jednak zmarnował ją Kevin Grosskreutz (świetnie podanie od Łukasza Piszczka). W 17. minucie Robert Lewandowski huknął w poprzeczkę!

Dwa pierwsze gole zdobyli dla faworytów obrońcy. Prowadzenie w 22. minucie dał Mats Hummels, efektownie strzelając z ostrego kąta w "okienko". Dziesięć minut później Lewandowski odegrał piłkę do Moritza Leitnera, ten przedłużył podanie do Marcela Schmelzera, który miał sporo czasu, aby dokładnie przymierzyć.

W 50. minucie Lewandowski zaliczył asystę przy golu Mario Goetzego. W 79. minucie polski napastnik przegrał pojedynek z bramkarzem, ale odbita piłka trafiła do Juliana Schiebera i 23-latek strzelił swojego pierwszego gola dla Borussii.

Trzy minuty przed końcem Michael Klauss zdobył z rzutu wolnego honorową bramkę dla VfR Aalen. Był to najpiękniejszy gol meczu, choć Roman Weidenfeller nie powinien dać się zaskoczyć z tak ostrego kąta.

VfR Aalen 1921 - Borussia Dortmund 1-4 (0-2)

Bramki: 0-1 Mats Hummels (22.), 0-2 Marcel Schmelzer (32.), 0-3 Mario Goetze (50.), 0-4 Julian Schieber (79.), 1-4 Michael Klauss (87.).