• 6 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (18 pkt.)

Borussia Dortmund pokonała Union Berlin. Łukasz Piszczek wrócił do składu

Łukasz Piszczek po raz drugi w tym sezonie Bundesligi rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie. Borussia Dortmund pokonała 2-0 Union Berlin w 30. kolejce Bundesligi.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Piszczek wrócił do wyjściowego składu po długiej przerwie. W tym sezonie Bundesligi na murawie pojawił się tylko ośmiokrotnie - w tym aż sześciokrotnie z ławki rezerwowych. W wyjściowym składzie grał za to w Lidze Mistrzów i Pucharze Niemiec - po raz ostatni 2 lutego.

Dziś "Piszczu" rozegrał 90 minut i może być zadowolony - ze swojej gry i wyniku zespołu.

Borussia wciąż walczy o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów. Do czwartego miejsca traci jednak cztery punkty.

Na trzecie miejsce awansował zaś VfL Wolfsburg, który pewnie pokonał 3-1 VfB Stuttgart. Z kolei Borussia Moenchengladbach niespodziewanie wypuściła z rąk dwubramkowe prowadzenie i przegrała z TSG Hoffenheim 2-3.

Piszczek w składzie, Haaland zmarnował karnego

Wynik meczu Borussii mógł zostać otwarty już w 13. sekundzie! Wówczas to strzał zza pola karnego oddał Marcus Ingvartsen i dortmundczyków uratowała poprzeczka.

Borussia odpowiedziała po upływie 10 minut. Thorgan Hazard doskonale wypatrzył w polu karnym Marco Reusa. Kapitan Borussii był tuż przed bramkarzem, lecz niecelnie trafił w piłkę i ta minęła słupek bramki.

Ekipa z Dortmundu wyszła na prowadzenie w 27. minucie - nie bez emocji i nie bez kontrowersji. Sędzia długo czekał na sygnał z VAR-u, bo Marco Reus kładł się jeszcze przed kontaktem z bramkarzem, lecz ostatecznie podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Erling Haaland, a jego strzał obronił bramkarz Unionu! Dobitka Norwega została zablokowana, a obrońca tak niefortunnie wybił piłkę, że... odbiła się od Reusa i wpadła do bramki.

3

Kilka minut później Haaland miał chyba jeszcze lepszą sytuację do zdobycia bramki niż rzut karny. Z kilku metrów z całej siły huknął jednak prosto w bramkarza.

Tuż po zmianie stron na 2-0 mógł podwyższyć Giovanni Reyna. Skrzydłowy dostał świetne podanie od Reusa, podciął piłkę nad bramkarzem, lecz nie trafił w światło bramki.

Kilkanaście minut później Reyna miał jeszcze jedną okazję - po dwójkowej akcji Jadona Sancho i Raphaela Guerreiro, Amerykanin kończył akcję strzałem, a piłkę z linii bramkowej wybił obrońca.

W kolejnej akcji bliski wyrównania był Max Kruse - piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę bramki.

W końcówce meczu Union otworzył się, a Borussia wykorzystała to, kontrując bezlitośnie przeciwnika. Po bardzo ładnym minięciu rywala i podaniu Juliana Brandta, Guerreiro znalazł się oko w oko z bramkarzem, po czym skierował piłkę obok golkipera.

Borussia Dortmund - Union Berlin 2-0

Bramki: 1-0 Reus (27.), 2-0 Guerreiro (88.).

Marvin Friedrich
72′ Mats Hummels
Robin Knoche48′ 73′
 88′ Raphaël Guerreiro
Christopher Lenz
76′ Giovanni Alejandro Reyna
Grischa Prömel80′
69′ 90′ Jude Victor William Bellingham
Marcus Ingvartsen
59′ Thorgan Ganael Francis Hazard
Keita Endo58′
 27′ Marco Reus
Robert Andrich
59′ Emre Can
Max Bennet Kruse73′
27′ (k.) Erling Haaland
Nico Schlotterbeck73′
76′ Julian Brandt
Christian Gentner80′
90′ Reinier Jesus Carvalho