Reklama

Reklama

Borussia Dortmund. Piszczek może przedłużyć kontrakt z BVB

Wydawało się, że nadchodzący sezon będzie dla Łukasza Piszczka ostatnim w profesjonalnej piłce. 34-letni defensor rozważa jednak, czy nie przedłużyć kontraktu z Borussią Dortmund o kolejny rok. Ta wiadomość bardzo ucieszyła dyrektora sportowego wicemistrza Niemiec, Michaela Zorca.

W marcu zeszłego roku Piszczek przedłużył kontrakt z Borussią do końca czerwca 2020 roku i przekonywał, że ta data prawdopodobnie będzie równoznaczna z końcem jego profesjonalnej kariery.

- Do tego czasu stać mnie na grę na najwyższym poziomie. Zakończę karierę w Borussii. To odpowiednia data - mówił wówczas prawy obrońca w wywiadzie niemieckiemu "Kickerowi".

34-latek imponuje jednak formą fizyczną i zastanawia się, czy nie przełożyć przejścia na emeryturę o kolejny rok.

- Potrafię wyobrazić sobie, że będę grał w piłkę kolejny rok. Decyzja ta nie zależy jednak wyłącznie ode mnie. Przedyskutuję ją z właściwymi osobami, a potem zobaczymy, czy uda się ponownie przedłużyć umowę - w takich słowach Piszczek podzielił się swoimi wątpliwościami w poniedziałkowym wywiadzie dla "Ruhr Nachrichten".

Reklama

Wiadomość ta bardzo ucieszyła Michaela Zorca, dyrektora sportowego Borussii. Zdaniem Niemca BVB jest gotowe usiąść do rozmów z "Piszczem" w każdej chwili.

- Z wielką radością odnotowałem jego słowa. Łukasz to fantastyczny człowiek i piłkarz. Przedłużenie z nim kontraktu o kolejny rok wydaje się możliwe do zrealizowania - cytuje jego wypowiedź "Kicker".

Dla Piszczka, który po mistrzostwach świata w 2018 roku zakończył karierę reprezentacyjną, nadchodzący sezon będzie już dziesiątym w żółto-czarnych barwach. Dłużej w klubie z Dortmundu gra jedynie lewy obrońca Marcel Schmelzer.

34-letni letni Polak wielokrotnie podkreślał, że Borussia będzie jego ostatnim przystankiem w profesjonalnej karierze sportowej. Po jej zakończeniu 65-krotny reprezentant Polski zamierza zostać zawodnikiem drużyny z Goczałkowic Zdroju, z którego pochodzi. Obecnie tamtejszy LKS występuje na poziomie IV ligi śląskiej.

WG

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama