• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia M' Gladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Borussia Dortmund - Hoffenheim 3-2, gol Piszczka

Borussia Dortmund pokonała TSG Hoffenheim Eugena Polanskiego 3-2. Trzeciego gola dla wicemistrzów Niemiec zdobył obrońca reprezentacji Polski Łukasz Piszczek. W meczu tym z kibicami Borussii pożegnał się Robert Lewandowski, który po sezonie przechodzi do Bayernu Monachium.

Zobacz szczegóły z meczu!

Borussia przegrywała w 5. min po trafieniu Roberto Firmino. 24 minuty później wyrównał Kevin Grosskreutz.

Był to pierwszy podmuch huraganu, który w trzy minuty zmiótł "Wieśniaków". Drugi atak żółto-czarnego wiatru to gol na 2-1 Heinricha Mchitarjana, który trafił głową po podaniu Marca Reusa, a trzeci był autorstwa Łukasza Piszczka. Trzy trafienia BVB dzieliło zaledwie pięć minut!
Piszczek przejął piłkę po rzucie wolnym Reusa i strzałem z prawej nogi nie dał szans Jensowi Grahlowi.

Chwilę wcześniej żółtą kartkę obejrzał inny reprezentant Polski - Eugen Polanski, który sfaulował Reusa.

W II połowie, w 66. minucie kontaktowe trafienie dla gości zdobył Niklas Suelle i Borussia musiała do końca walczyć, by nie stracić kolejnej bramki.

W 90. min, przy owacji na stojąco, murawę opuścił Robert Lewandowski. Trener Juergen Klopp - zmieniając go w ostatnich sekundach meczu - dał okazję do pożegnania się z kibicami BVB i Signal Iduna Park.

33. kolejka Bundesligi:

Borussia Dortmund - TSG Hoffenheim 3-2 (3-1)

Wszystkie wyniki - zwycięstwa Bayernu i Bayeru z Boenischem, a także tabelę Bundesligi znajdziesz TU!

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Piszczek | Borussia Dortmund | Robert Lewandowski