• 6 .1. FC Union Berlin (20 pkt.)
  • 7 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (18 pkt.)

Borussia Dortmund - Hertha Berlin 2-0 w 2. kolejce Bundesligi

Borussia Dortmund pokonała Herthę Berlin 2-0 i po dwóch kolejkach ma komplet punktów.

Bundesliga - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Koledzy sprawili ładny prezent Łukaszowi Piszczkowi.

Dla reprezentanta Polsku było to 250. spotkanie w Bundeslidze. Co ciekawe, mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej zanotował w barwach Borussii i Herthy.

Na razie Piszczek nie może mieć wątpliwości, że dobrze się stało, iż obecnie gra w Dortmundzie, a nie w Berlinie.

Borussia była dużo lepsza i zasłużenie zainkasowała trzy punkty.

Pierwszą bramkę zdobył niezawodny Aubameyang. Gabończyk otrzymał podanie od Sahina i pewnym strzałem pokonał Jarsteina.

Drugi gol padł po przerwie i był przedniej urody. Obrońcy Herthy wybili piłkę na siedemnasty metr, doskoczył do niej Sahin i z półwoleja huknął nie do obrony.

Piszcze rozegrał 90 minut. Dzięki wygranej Borussia dołączyła do Bayernu i Hamburger SV, które mają po sześć punktów.

Borussia Dortmund - Hertha Berlin 2-0 (1-0)

Bramki: Aubameyang  (15.), Sahin (57.).