• 5 .Bayern Monachium (0 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 4-0 w meczu 22. kolejki Bundesligi. Gol Piszczka

Borussia Dortmund rozgromiła 4-0 Eintracht Frankfurt w meczu 22. kolejki Bundesligi. Wynik meczu otworzył Łukasz Piszczek, który pełnił dziś rolę kapitana Borussii.

Bundesliga: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Pod nieobecność kontuzjowanego Marco Reusa kapitanem dortmundczyków w meczu z Eintrachtem był Łukasz Piszczek, wracający do składu po dwóch meczach przerwy. Oprócz leczącego uraz mięśnia Reusa Borussia przystąpiła do spotkania osłabiona brakiem walczącego z kontuzją kostki Juliana Brandta.

Od pierwszej minuty grał za to rewelacyjny Erling Haaland, który dziś także nie zawiódł. W dotychczasowych sześciu spotkaniach dla BVB zdobył dziewięć bramek (osiem w Bundeslidze i jedną w Pucharze Niemiec).

Spotkanie zaczęło się pod dyktando Borussii. Bardzo aktywny od początku spotkania był Sancho, a blisko zdobycia bramki z rzutu wolnego był Raphael Guerreiro. Piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek.

Później Borussia nieco zwolniła tempo, ale po pół godzinie gry znów przycisnęła i otworzyła wynik spotkania. I to za sprawą Łukasza Piszczka! Po zamieszaniu w polu karnym piłka została wycofana przed szesnastkę do polskiego obrońcy, a ten płaskim strzałem z lewej nogi umieścił piłkę tuż przy słupku!

Jak wyliczyli statystycy Opta Piszczek, strzelając gola w wieku 34 lat i 356 dni, został drugim najstarszym strzelcem bramki dla Borussii w rozgrywkach Bundesligi w XXI wieku. Starszy od niego był jedynie Christian Woerns (strzelił gola w wieku 35 lat i 142 dni).

W przerwie meczu trener Eintrachtu zdecydował się na jedną zmianę, chcąc ożywić grę swojego zespołu. Bas Dost zmienił Mijata Gacinovicia. Przed przerwą piłkarze z Frankfurtu nie stworzyli sobie właściwie żadnej dogodnej sytuacji.

Zmiana jednak nie na wiele się zdała. Już cztery minuty po przerwie Jadon Sancho zabawił się z frankfurcką obroną, "położył" na ziemi jej kapitana i zdobył swoją już 16. bramkę w sezonie (13. w Bundeslidze).

Minęło kolejne pięć minut, a Borussia prowadziła już 3-0. Kto strzelcem gola? Oczywiście Erling Haaland! 19-letni Norweg potwierdził, że strzela w niemal każdym meczu dla Borussii - tym razem wykorzystał wyłożenie piłki przez Achrafa Hakimiego i w piątym spotkaniu w Bundeslidze zdobył swoją ósmą bramkę.

Kwadrans przed końcem meczu było już 4-0, a piłkarze Eintrachtu zaczynali modlić się o jak najniższy wymiar kary. Bramkę dla rozpędzonej Borussii precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego zdobył Raphael Guerreiro.

Dzięki wygranej Borussia zrównała się punktami z wiceliderem RB Lipsk i ustępuje tylko jednym "oczkiem" Bayernowi. Ma jednak rozegrany mecz więcej. Lipsk w sobotę zagra z Werderem Brema, a Bayern w niedzielę z 1. FC Koeln.

22. kolejka Niemcy - Bundesliga
2020-02-14 20:30 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 81365 | Arbiter: B. Dankert
Kevin Trapp
 74′ Raphaël Guerreiro
David Ángel Abraham
Achraf Hakimi Mouh
Martin Hinteregger
Mats Hummels
Obite Evan N'Dicka
 33′ Łukasz Piszczek
Almamy Touré
Dan-Axel Zagadou
Timothy Chandler22′
 49′ 75′ Jadon Sancho
Mijat Gaćinović46′
Thorgan Hazard
Stefan Ilsanker
64′ Emre Can
Filip Kostić
Axel Witsel
Sebastian Rode78′
 54′ 79′ Erling Haaland
Dominik Kohr
64′ Mahmoud Dahoud
Djibril Sow78′
79′ Mario Goetze
Bas Dost46′
75′ Giovanni Alejandro Reyna
Gonçalo Mendes Paciencia82′

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 4-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Piszczek (33.), 2-0 Sancho (49.), 3-0 Haaland (54.), 4-0 Guerreiro (74.).

Borussia Dortmund: Buerki - Piszczek, Hummels, Zagadou - Hakimi, Can (64. Dahoud), Witsel, Guerreiro - Hazard, Haaland (79. Goetze), Sancho (75. Reyna).

Eintracht Frankfurt: Trapp - Toure, Abraham, Hinteregger, N'Dicka - Ilsanker, Rode (78. Sow) - Chandler, Gacinovic (46. Dost), Kostic - Silva (82. Paciencia).