• 5 .Eintracht Frankfurt (57 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (51 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (46 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (46 pkt.)

Borussia Dortmund - Eintracht Frankfurt 1-2 (1-1). Liga niemiecka - 27. kolejka Bundesligi

W pojedynku 27. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 3 kwietnia, jedenastka Borussii Dortmund przegrała z Eintrachtem Frankfurt 1-2 (1-1). Starcie odbyło się na Signal-Iduna-Park.

André Silva 87'

Było to spotkanie na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się piąta i czwarta drużyna Bundesligi.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 94 starcia zespół Borussii Dortmund wygrał 44 razy i zanotował 30 porażek oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Borussii Dortmund Nico Schulz.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Eintracht Frankfurt: Filipowi Kosticiowi w 25. i Djibril Sowowi w 33. minucie.

Drużyna Borussii Dortmund wyrównała wynik meczu. W 44. minucie Mats Hummels wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zanotował Emre Can.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę jedenastka Eintrachtu Frankfurt wyszła w zmienionym składzie, za Amina Younesa wszedł Daichi Kamada. W 56. minucie za Jude'a Bellinghama wszedł Mahmoud Dahoud.

W 63. minucie w zespole Borussii Dortmund doszło do zmiany. Ansgar Knauff wszedł za Thorgana Hazarda. Niedługo później trener ”Orłów” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Timothy Chandler, a murawę opuścił Eric Durm. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Sebastian Rode z drużyny gości. Była to 76. minuta spotkania.

Trener Borussii Dortmund wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Reiniera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nico Schulz. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Borussii Dortmund doszło do zmiany. Giovanni Reyna wszedł za Marca Reusa.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Orłów” w 87. minucie spotkania, gdy André Silva strzelił drugiego gola. To już dwudzieste drugie trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Filip Kostić.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Obite Evan N'Dicka
 44′ Mats Hummels
Stefan Ilsanker
11′ (samob.) 80′ Nico Schulz
Eric Durm74′
56′ Jude Bellingham
Djibril Sow33′
63′ Thorgan Hazard
Filip Kostić25′
Raphaël Guerreiro
Sebastian Rode76′ 88′
80′ Marco Reus
Jetro Willems
80′ Reinier Jesus Carvalho
Aymen Barkok88′
56′ Mahmoud Dahoud
Ajdin Hrustic
63′ Ansgar Knauff
Daichi Kamada46′
Thomas Meunier
Steven Zuber89′
80′ Giovanni Alejandro Reyna

Arbiter nie ukarał zawodników Borussii Dortmund żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.