• 5 .Borussia Dortmund (52 pkt.)
  • 6 .Bayer 04 Leverkusen (47 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (43 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (43 pkt.)

Borussia Dortmund - DSC Arminia Bielefeld 3-0 (0-0). Liga niemiecka - 23. kolejka Bundesligi

W spotkaniu 23. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 27 lutego, zespół Borussii Dortmund wygrał z Arminią Bielefeld 3-0 (0-0). Starcie odbyło się na Signal-Iduna-Park.

Reinier 81'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Arminii Bielefeld plącze się na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to drużyna Borussii Dortmund zajmując szóstą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 35 pojedynków zespół Borussii Dortmund wygrał 15 razy i zanotował 12 porażek oraz osiem remisów.

Od pierwszych minut drużyna Borussii Dortmund zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Arminii Bielefeld była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Mahmoud Dahoud. W zdobyciu bramki pomógł Jadon Sancho.

W 57. minucie kartką został ukarany Amos Pieper, piłkarz Arminii Bielefeld.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii Dortmund w 58. minucie spotkania, gdy Jadon Sancho strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 62. minucie Sergio Córdova został zmieniony przez Svena Schipplocka. W tej samej minucie trener Arminii Bielefeld postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Christian Gebauer, a murawę opuścił Andreas Voglsammer. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Fabianowi Kunzemu z Arminii Bielefeld.

A trener Borussii Dortmund wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Reiniera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Marco Reus. Posunięcie trenera było słuszne. Reiniera strzelił trzeciego gola w 81. minucie spotkania. W 80. minucie w zespole Borussii Dortmund doszło do zmiany. Thomas Meunier wszedł za Mateu Moreya.

Trzeba było trochę poczekać, aby Reinier wywołał eksplozję radości wśród kibiców Borussii Dortmund, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie meczu. Asystę przy golu zanotował Erling Haaland.

Na siedem minut przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Manuelowi Prietlowi z drużyny gości. W 85. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Julian Brandt, Dan-Axel Zagadou, a na ich miejsce weszli Mahmoud Dahoud, Mats Hummels. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Stefan Ortega Moreno
80′ Mateu Jaume Morey Bauza
Cédric Brunner
Emre Can
Amos Pieper57′
85′ Mats Hummels
Joakim Nilsson
Raphaël Guerreiro
Jacob Barrett Laursen
80′ Marco Reus
Ritsu Doan75′
70′ Giovanni Alejandro Reyna
Manuel Prietl83′
Jude Bellingham
Fabian Kunze71′ 75′
 58′ (k.) Jadon Sancho
Andreas Voglsammer62′
 48′ 85′ Mahmoud Dahoud
Mike van der Hoorn
85′ Dan-Axel Zagadou
Christian Gebauer62′
85′ Julian Brandt
Marcel Hartel
80′  81′ Reinier Jesus Carvalho
Masaya Okugawa75′
70′ Thorgan Hazard
Nils Seufert75′
80′ Thomas Meunier
Michel Vlap62′
Youssoufa Moukoko
Sven Schipplock62′

Jedenastka Borussii Dortmund była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Arminii Bielefeld pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.