Reklama

Reklama

Borussia Dortmund chce pozyskać Christiana Eriksena

Wiele wskazuje na to, że Duńczyk Christian Eriksen będzie jednym z głównych bohaterów letniego okienka transferowego. Ofensywnego pomocnika Ajaksu chce pozyskać m.in. trener Borussii Dortmund Juergen Klopp.

21-letni piłkarz jest gorącym towarem na rynku transferowym. Interesują się nim m.in. Tottenham i Manchester City, ale nawet brytyjska prasa przyznaje, że pierwsza w kolejce po Duńczyka jest Borussia.

Trener Ajaksu Frank De Boer potwierdził, że rozmawiał już na temat ewentualnego transferu piłkarza z Juergenem Kloppem. "Zadzwonił do mnie w tym tygodniu, aby pogratulować zdobycia mistrzostwa i zapytał o sytuację Christiana Eriksena. Jestem przekonany, że bardzo podoba mu się jego gra" - zdradził De Boer, którego cytuje sporten.dk.

Reklama

De Boer przekonywał, że bardzo chciałby zatrzymać w zespole Eriksena, ale przyznał, że są na to niewielkie szanse. Zwłaszcza, że piłkarz nie ukrywa, że chciałby przenieść się do Borussii.

Eriksen miałby zastąpić w BVB reżysera gry - Maria Goetzego, który za 37 mln euro przejdzie po sezonie do Bayernu Monachium.

Wielki potencjał młodego Duńczyka sprawia, że chętny na jego pozyskanie będzie musiał wyłożyć kwotę wyższą niż 15 mln euro.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL