• 5 .Bayern Monachium (0 pkt.)
  • 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Borussia Dortmund - Bayer 04 Leverkusen 3-1 (1-0). Liga niemiecka - 34. kolejka Bundesligi

W starciu 34. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 22 maja, drużyna Borussii Dortmund wygrała z Bayerem Leverkusen 3-1 (1-0). Mecz odbył się na Signal-Iduna-Park.

L. Bender 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 83 spotkania zespół Borussii Dortmund wygrał 32 razy i zanotował 29 porażek oraz 22 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu zespół Borussii Dortmund pokazał swoją wyższość. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Erling Haaland. To już dwudzieste ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Reinier.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Borussii Dortmund.

Trener Borussii Dortmund postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Jude Bellingham, a murawę opuścił Mahmoud Dahoud.

Zespół gości (”Aptekarze”) ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Borussii Dortmund, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Marco Reus. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 63. minucie Manuel Akanji został zmieniony przez Matsa Hummelsa. W tej samej minucie w jedenastce Borussii Dortmund doszło do zmiany. Jadon Sancho wszedł za Marca Reusa. A trener Bayeru Leverkusen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Patrika Schicka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dziewięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Florian Wirtz. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić pierwszego gola.

W 66. minucie Paulinho został zmieniony przez Emrehana Gediklego, a za Karima Bellarabiego wszedł na boisko Moussa Diaby, co miało wzmocnić zespół ”Aptekarz”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Łukasza Piszczka na Feliksa Passlacka oraz Reiniera na Giovanniego Reynę.

W 84. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Erling Haaland z Borussii Dortmund. W 89. minucie boisko opuścili zawodnicy Bayeru Leverkusen: Julian Baumgartlinger, Lars Bender, a na ich miejsce weszli Charles Aranguiz, Sven Bender. W tej samej minucie wynik ustalił z rzutu karnego Lars Bender.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Lukasz Hradecky
75′ Łukasz Piszczek
Jonathan Tah
63′ Manuel Obafemi Akanji
Aleksandar Dragovic
Emre Can
Sven Bender89′
Nico Schulz
Wendell Nascimento Borges
46′ Mahmoud Dahoud
Kerem Demirbay
Julian Brandt
Karim Bellarabi73′
 51′ 63′ Marco Reus
Demarai Gray
Thomas Joseph Delaney
Charles Aranguiz89′
79′ Reinier Jesus Carvalho
Florian Wirtz66′
 5′, 84′ Erling Haaland
Paulo Henrique Sampaio Filho66′
Stefan Drljača
Lennart Grill
Raphaël Guerreiro
Niklas Lomb
63′ Mats Hummels
Jeremie Agyekum Frimpong
Thomas Meunier
Lars Bender89′  89′ (k.)
46′ Jude Bellingham
Mitchell Weiser
Thorgan Hazard
Julian Baumgartlinger89′
75′ Felix Passlack
Moussa Diaby73′
79′ Giovanni Alejandro Reyna