Borussia Dortmund - Bayer 04 Leverkusen 1-0 (1-0). Liga - 1. kolejka

6 sierpnia na Signal Iduna Park odbył się pojedynek 1. kolejki Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii Dortmund i Bayeru 04 Leverkusen. Starcie zakończyło się zwycięstwem Borussii Dortmund 1-0.

6 sierpnia  na Signal Iduna Park odbył się pojedynek  1. kolejki  Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii Dortmund  i Bayeru 04 Leverkusen. Starcie zakończyło się zwycięstwem Borussii Dortmund 1-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań drużyna Bayeru 04 Leverkusen wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo 10 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania wynik ustalił Marco Reus.

W 13. minucie Robert Andrich został zmieniony przez Charlesa Aranguiza. W 23. minucie w zespole Borussii Dortmund doszło do zmiany. Thorgan Hazard wszedł za Karima Adeyemiego. Między 27. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Bayeru 04 Leverkusen i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Borussii Dortmund.

Na drugą połowę zespół Bayeru 04 Leverkusen wyszedł w zmienionym składzie, za Karima Bellarabiego wszedł Adam Hložek. W 56. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Pierowi Hincapiemu z Bayeru 04 Leverkusen.

Trener Bayeru 04 Leverkusen postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Kerema Demirbaya i na pole gry wprowadził napastnika Sardara Azmouna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 68. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy Borussii Dortmund: Youssoufa Moukoko, Raphael Guerreiro, Donyell Malen, na ich miejsce weszli: Julian Brandt, Marius Wolf, Emre Can. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Exequiela Palaciosa, Piera Hincapiego zajęli: Nadiem Amiri, Mitchel Bakker. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nica Schlotterbecka, piłkarza Borussii Dortmund.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lucas Hradecky osłabiając tym samym drużynę Bayeru 04 Leverkusen. Trzy minuty później arbiter pokazał żółtą kartkę Mitchelowi Bakkerowi, zawodnikowi Bayeru 04 Leverkusen. W drugiej połowie nie padły gole.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Bayeru 04 Leverkusen otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Borussii Dortmund wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Bayeru 04 Leverkusen wymieniła pięciu graczy.