Reklama

Reklama

Borussia Dortmund. Agent Haalanda zabrał głos w sprawie transferu

Agent Erlinga Haalanda, Mino Raiola, potwierdził, że rozgląda się za nowym klubem dla norweskiego napastnika. Weto stawia jednak Borussia Dortmund.

Haaland robi furorę w Borussii Dortmund, ale nie jest zadowolony z formy swojego zespołu. Dortmundczycy zajmują dopiero piąte miejsce w lidze i niewykluczone, że Norweg latem zmieni barwy klubowe.

Ostatnimi czasy media donosiły, że agent Haalanda był widziany w Madrycie i Barcelonie, gdzie miał spotkać się z przedstawicielami Realu oraz Barcy. Temat rozmów? Transfer Erlinga Haalanda.

W końcu "Sport1" dotarło do Raioli, a ten potwierdził, że rozgląda się za alternatywą dla swojego klienta.

Haaland odejdzie z Borussii?

- Byłem też ostatnio w Dortmundzie, by porozmawiać o przyszłości Haalanda. Marc Zorc [dyrektor sportowy BVB - przyp.] dał jasno do zrozumienia, że nie chce sprzedać Haalanda. Szanuję to, ale... to nie znaczy, że się z tym zgadzam - stwierdził Raiola.

- Nie ma wojny między mną a BVB. Kluczowa będzie kwestia awansu do Ligi Mistrzów - zaznaczył.

O awans do Champions League będzie jednak ciężko. Borussia na razie zajmuje miejsce premiowane grą w Lidze Europy. Do czwartego Eintrachtu Frankfurt traci aż siedem punktów.

Haalandowi wcale nie będzie jednak łatwo opuścić Dortmundu. 20-latek ma ważny kontrakt do 30 czerwca 2024 roku, a chętny na jego usługi musiałby wyłożyć co najmniej 100 mln euro.

Reklama

WG

Reklama

Reklama

Reklama