• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (23 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (23 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (21 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)

Borussia Dortmund - 1. FSV Mainz 05 3-1 (1-0). Liga niemiecka - 8. kolejka Bundesligi

16 października na Signal-Iduna-Park odbył się pojedynek 8. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii Dortmund i FSV Mainz 05. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Borussii Dortmund 3-1. Mecz obejrzało 63 812 widzów.

8. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-10-16 15:30 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 63812 | Arbiter: Daniel Schlager
J. Burkardt 87'

Jedenastka Borussii Dortmund bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecią pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 starć zespół Borussii Dortmund wygrał 17 razy i zanotował pięć porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii Dortmund w trzeciej minucie spotkania, gdy Marco Reus strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Borussia Dortmund: Nicowi Schulzowi w 13. i Manuelowi Akanjemu w 35. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Borussii Dortmund.

Drugą połowę jedenastka FSV Mainz 05 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andersona Lucoquiego wszedł Aarón Martín. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartką został ukarany Stefan Bell, zawodnik FSV Mainz 05.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Borussii Dortmund w 54. minucie spotkania, gdy Erling Haaland strzelił z rzutu karnego drugiego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 64. minucie sędzia przyznał kartkę Marcusowi Ingvartsenowi z FSV Mainz 05. W 67. minucie za Matsa Hummelsa wszedł Marin Pongracic. Między 67. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Borussii Dortmund: Donyell Malen, Julian Brandt, Emre Can, Marco Reus, na ich miejsce weszli: Thorgan Hazard, Marius Wolf, Axel Witsel, Reinier. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Leandra Barreiro, Stefana Bella, Marcusa Ingvartsena, Antona Stacha zajęli: Lee Jae-Sung, Jonathan Burkardt, Alexander Hack, Matondo-Merveille Papela.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Niklas Tauer z jedenastki gości.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Jonathan Burkardt. Bramka padła po podaniu Lee Jae-Sunga.

W samej końcówce pojedynku sędzia pokazał kartkę Moussie Niakhate'owi, zawodnikowi gości.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Gola na 3-1 strzelił po raz drugi w czwartej minucie doliczonego czasu gry Erling Haaland. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Jude William.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Silvan Widmer
35′ Manuel Obafemi Akanji
Moussa Niakhate89′
67′ Mats Hummels
Stefan Bell50′ 69′
13′ Nico Schulz
Anton Stach83′
78′ Julian Brandt
Niklas Tauer71′
Jude Victor William Bellingham
Leandro Barreiro Martins68′
85′ Emre Can
Anderson-Lenda Lucoqui46′
 3′ 85′ Marco Reus
Jean-Paul Boëtius
 54′ (k.), 90′ Erling Haaland
Karim Onisiwo
67′ Donyell Malen
Marcus Ingvartsen64′ 69′
Marwin Hitz
Finn Gilbert Dahmen
67′ Marin Pongracic
Daniel Brosinski
85′ Reinier Jesus Carvalho
Alexander Hack69′
67′ Thorgan Ganael Francis Hazard
Aarón Martín Caricol46′
Ansgar Knauff
David Nemeth
Felix Passlack
Jae-Sung Lee68′
85′ Axel Witsel
Matondo-Merveille Papela83′
78′ Marius Wolf
Kevin Stöger

Jonathan Michael Burkardt69′  87′

Zespół Borussii Dortmund był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Borussii Dortmund, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.