• 5 .1. FC Union Berlin (15 pkt.)
  • 6 .VfL Wolfsburg (13 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (12 pkt.)
  • 8 .RB Lipsk (11 pkt.)

Borussia Dortmund - 1. FC Union Berlin 4-2 (2-0). Liga niemiecka - 5. kolejka Bundesligi

19 września na Signal-Iduna-Park odbył się mecz 5. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii Dortmund i FC Union Berlin. Starcie zakończyło się zwycięstwem Borussii Dortmund 4-2. Na stadionie zasiadło 25 000 widzów.

5. kolejka Niemcy - Bundesliga
2021-09-19 17:30 | Stadion: Signal-Iduna-Park | Widzów: 25000 | Arbiter: Sven Jablonski
A. Voglsammer 81'

Jedenastka Borussii Dortmund bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował trzecią pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Borussii Dortmund otworzyli wynik. W 10. minucie Raphaël Guerreiro dał prowadzenie swojej drużynie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Marvinowi Friedrichowi z FC Union Berlin. Była to 15. minuta pojedynku.

Niedługo później Erling Haaland wywołał eksplozję radości wśród kibiców Borussii Dortmund, strzelając kolejnego gola w 24. minucie meczu. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Thomasa Meuniera.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 50. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Matsowi Hummelsowi i Nikowi Gießelmannowi.

W 52. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik FC Union Berlin Marvin Friedrich. W 55. minucie w jedenastce FC Union Berlin doszło do zmiany. Kevin Behrens wszedł za Taiwa Awoniyiego.

W tej samej minucie Levin Öztunali zastąpił Cedrica Teucherta. W 57. minucie sędzia ukarał kartką Axela Witsela, piłkarza Borussii Dortmund. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Max Bennet.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 81. minucie bramkę kontaktową zdobył Andreas Voglsammer. Asystę zanotował Niko Gießelmann.

Zespół FC Union Berlin ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku Erling Haaland ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 4-2. Przy zdobyciu bramki pomagał Mats Hummels.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Julianowi Ryersonowi z jedenastki gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-2.

Timo Baumgartl77′
50′ 89′ Mats Hummels
Robin Knoche
 10′ Raphaël Guerreiro
Grischa Prömel
Jude Victor William Bellingham
Julian Ryerson90′
84′ Mahmoud Dahoud
Niko Gießelmann50′
57′ Axel Witsel
Rani Khedira71′
89′ Marco Reus
Levin Mete Öztunali55′
 24′, 83′ Erling Haaland
Max Bennet Kruse  57′ (k.) 77′
73′ Donyell Malen
Taiwo Michael Awoniyi55′
Marwin Hitz
Frederik Roennow
89′ Marin Pongracic
Paul Jaeckel
Reinier Jesus Carvalho
Christopher Trimmel
84′ Thorgan Hazard
Kevin Behrens55′
73′ Marius Wolf
Cedric Teuchert55′
89′ Youssoufa Moukoko
Andreas Voglsammer77′  81′

Zespół Borussii Dortmund był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Borussii Dortmund, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy.

Drużyna Borussii Dortmund w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.