• 5 .TSG 1899 Hoffenheim (23 pkt.)
  • 6 .1. FC Union Berlin (23 pkt.)
  • 7 .1. FSV Mainz 05 (21 pkt.)
  • 8 .VfL Wolfsburg (20 pkt.)

Borussia Dortmund - 1. FC Union Berlin 2-0 (1-0). Liga niemiecka - 30. kolejka Bundesligi

W starciu 30. kolejki niemieckiej Bundesligi, które rozegrane zostało 21 kwietnia, jedenastka Borussii Dortmund wygrała z FC Union Berlin 2-0 (1-0). Mecz odbył się na Signal-Iduna-Park.

Raphaël Guerreiro 88'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna FC Union Berlin wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Borussii Dortmund zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FC Union Berlin była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 27. minucie minucie sędzia wskazał na wapno, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją broniąc strzał Erlinga Haalanda. Na szczęście na miejscu znajdował się Erling Haaland, który wykorzystał sytuację strzelając gola po dobitce.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Borussii Dortmund.

W 48. minucie arbiter pokazał kartkę Robinowi Knochemu z FC Union Berlin. Po chwili trener FC Union Berlin postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Marius Bülter, a murawę opuścił Keita Endo.

W 59. minucie Thorgan Hazard zastąpił Jadona Sanchę. Trener Borussii Dortmund wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mahmouda Dahouda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Emre Can. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Borussia Dortmund: Jude'owi Bellinghamowi w 69. i Matsowi Hummelsowi w 72. minucie.

Drużyna FC Union Berlin ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Raphaël Guerreiro. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Julian Brandt.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Borussii Dortmund doszło do zmiany. Reinier wszedł za Jude'a Bellinghama. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Marvin Friedrich
72′ Mats Hummels
Robin Knoche48′ 73′
 88′ Raphaël Guerreiro
Christopher Lenz
76′ Giovanni Alejandro Reyna
Grischa Prömel80′
69′ 90′ Jude Victor William Bellingham
Marcus Ingvartsen
59′ Thorgan Ganael Francis Hazard
Keita Endo58′
 27′ Marco Reus
Robert Andrich
59′ Emre Can
Max Bennet Kruse73′
27′ (k.) Erling Haaland
Nico Schlotterbeck73′
76′ Julian Brandt
Christian Gentner80′
90′ Reinier Jesus Carvalho
Sebastian Griesbeck
59′ Mahmoud Dahoud
Marius Bülter58′
59′ Jadon Sancho
Joel Julius Ilmari Pohjanpalo73′
Steffen Tigges
Cedric Teuchert73′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Borussii Dortmund w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników.