• 6 .Bayer 04 Leverkusen (44 pkt.)
  • 7 .1. FC Union Berlin (40 pkt.)
  • 8 .Borussia Moenchengladbach (40 pkt.)

Borussia - Bayer Leverkusen 0-1 (0-0). Liga niemiecka - 24. kolejka Bundesligi

6 marca na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach odbył się pojedynek 24. kolejki niemieckiej Bundesligi pomiędzy drużynami Borussii i Bayeru Leverkusen. Mecz zakończył się zwycięstwem Bayeru Leverkusen 1-0.

P. Schick 76'

Drużyna Bayeru Leverkusen (”Aptekarze”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała szóste miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 77 starć zespół Bayeru Leverkusen wygrał 29 razy i zanotował 22 porażki oraz 26 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Nadiemowi Amiriemu z jedenastki gości. Była to 38. minuta starcia.

W 70. minucie Alassane Plea został zastąpiony przez Breela Embolo.

Jedynego gola meczu strzelił Patrik Schick dla zespołu Bayeru Leverkusen. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Borussii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Patrick Herrmann, a murawę opuścił Valentino Lazaro. Na osiem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Borussii doszło do zmiany. Ibrahima Traoré wszedł za Marcusa Thurama. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku arbiter ukarał kartką Patrika Schicka, zawodnika Bayeru Leverkusen.

Nadiem Amiri38′
81′ Valentino Lazaro
Kerem Demirbay
82′ Marcus Thuram
Charles Aranguiz
Florian Neuhaus
Moussa Diaby
Hannes Wolf
Patrik Schick  76′ 90′
70′ Alassane Plea
Exequiel Alejandro Palacios
70′ Breel Donald Embolo
Lucas Nicolás Alario
81′ Patrick Herrmann
Karim Bellarabi
82′ Ibrahima Traoré

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”Aptekarz” przyznał dwie żółte.

Drużyna Borussii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości nie skorzystał ze zmian.