• 6 .Borussia Dortmund (0 pkt.)
  • 7 .Borussia Moenchengladbach (0 pkt.)
  • 8 .DSC Arminia Bielefeld (0 pkt.)

Borussia - Arminia Bielefeld 5-0 (3-0). Liga niemiecka - 31. kolejka Bundesligi

W pojedynku 31. kolejki niemieckiej Bundesligi, który rozegrany został 25 kwietnia, jedenastka Borussii wysoko wygrała z Arminią Bielefeld 5-0 (3-0). Starcie odbyło się na Stadionie im BORUSSIA-PARK w Mönchengladbach.

A. Plea 84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań drużyna Borussii wygrała 20 razy i zanotowała pięć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Breel Embolo. Przy strzeleniu gola pomagał Stefan Lainer.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii w 15. minucie spotkania, gdy Marcus Thuram zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Hannes Wolf.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Borussii w 18. minucie spotkania, gdy Ramy Bensebaini strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Valentinowi Lazarowi z Borussii. Była to 36. minuta pojedynku.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Arminii Bielefeld postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Andreas Voglsammer, a murawę opuścił Fabian Klos. Na drugą połowę jedenastka Arminii Bielefeld wyszła w zmienionym składzie, za Masayę Okugawę wszedł Fabian Kunze.

W 52. minucie sędzia przyznał kartkę Nathanowi De Medinie z drużyny gości.

Dopiero w drugiej połowie Breel Embolo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Borussii, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył Denis Zakaria.

W 75. minucie Florian Neuhaus został zastąpiony przez Christopha Kramera. W tej samej minucie w jedenastce Borussii doszło do zmiany. Oscar Wendt wszedł za Valentina Lazara. Kibice Borussii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alassane'a Pleę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Marcus Thuram. Posunięcie trenera było słuszne. Alassane'a Pleę strzelił piątego gola w 84. minucie spotkania.

W 76. minucie w drużynie Arminii Bielefeld doszło do zmiany. Sven Schipplock wszedł za Christiana Gebauera.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na sześć minut przed zakończeniem meczu wynik na 5-0 podwyższył Alassane Plea. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Breela Embolo.

W 85. minucie boisko opuścili piłkarze Borussii: Tony Jantschke, Louis Beyer, a na ich miejsce weszli Ramy Bensebaini, Stefan Lainer. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 5-0.

Nathan De Medina52′
 18′ (k.) 85′ Ramy Bensebaini
Amos Pieper
Nico Elvedi
Joakim Nilsson
85′ Stefan Lainer
Anderson-Lenda Lucoqui
Denis Zakaria
Christian Gebauer76′
36′ 75′ Valentino Lazaro
Arne Maier
75′ Florian Neuhaus
Masaya Okugawa46′
Hannes Wolf
Manuel Prietl
 6′, 69′ Breel Donald Embolo
Ritsu Doan
 15′ 75′ Marcus Thuram
Fabian Klos46′
Tobias Sippel
Oscar Linnér
85′ Louis Jordan Beyer
Jacob Barrett Laursen
85′ Tony Jantschke
Mike van der Hoorn
75′ Oscar Wendt
Marcel Hartel
Jonas Hofmann
Fabian Kunze46′
75′ Christoph Kramer
Cebio Soukou
Patrick Herrmann
Michel Vlap
75′  84′ Alassane Plea
Sven Schipplock76′
Ibrahima Traoré
Andreas Voglsammer46′

Zespół Borussii był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Arminii Bielefeld w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.