• 6 .TSG Hoffenheim (6 pkt.)
  • 7 .Werder Brema (6 pkt.)
  • 8 .VfB Stuttgart (4 pkt.)

Błaszczykowski wrócił do składu Borussii Dortmund

Jakub Błaszczykowski wrócił do składu Borussii Dortmund po problemach mięśniowych i od razu zaliczył asystę. Zespół Polaka pokonał w sobotę 2-0 Betis Sewilla w meczu towarzyskim w Wuppertalu.

Reprezentant Polski znalazł się w wyjściowym składzie BVB w spotkaniu przeciwko hiszpańskiemu rywalowi.

Borussia grała w czwartek na wyjeździe mecz trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej z austriackim Wolfsberger AC (1-0 dla Borussii). Dlatego też trener Thomas Tuchel w sobotę dał odpocząć wielu piłkarzom z tamtego meczu, między innymi Łukaszowi Piszczkowi.

Błaszczykowski w tamtym spotkaniu jeszcze nie wystąpił, ale dziś zagrał już od pierwszej minuty.

Kuba pokazał się z dobrej strony, a jego zespół wygrał 2-0. Polak co prawda najpierw zmarnował dobrą okazję, ale potem zaliczył asystę przy bramce Adriana Ramosa w 36. minucie.

Wynik ustalił Olivier Kirch w 85. minucie spotkania.

W 46. minucie Błaszczykowskiego zastąpił Kevin Grosskreutz.

Dortmund rozpocznie sezon Bundesligi 15 sierpnia meczem u siebie z Borussią Moenchengladbach.

Dowiedz się więcej na temat: Jakub Błaszczykowski | Borussia Dortmund | Betis Sewilla