"Bild": Guardiola z szefami Bayernu o Lewandowskim
We wtorek w Zurychu doszło do spotkania przyszłego trenera Bayernu Monachium Josepa Guardioli z szefami klubu. Głównym tematem rozmowy miał być ewentualny transfer Roberta Lewandowskiego - poinformował w środę dziennik "Bild".
Prezes bawarskiego klubu Karl-Heinz Rummenigge i dyrektor sportowy Matthias Sammer we wtorek po południu, w jednym z hoteli w centrum Zurychu, odwiedzili hiszpańskiego szkoleniowca, który pracę rozpocznie w lipcu.
Według gazety, spotkanie trwało około godziny, a jednym z głównych tematów miał być ewentualny transfer polskiego napastnika Borussii Dortmund. Szefowie Bayernu mieli ponoć już w styczniu nalegać na Hiszpana, by przedstawił konkretne stanowisko w tej sprawie.
"Bild" zaznaczył, że rozmowa Guardioli z przedstawicielami Bayernu odbyła się dzień przed meczem zespołu z Monachium z Borussią Dortmund w Pucharze Niemiec. Przypomniał też słowa jednego z menedżerów polskiego piłkarza Cezarego Kucharskiego, który poinformował, że Lewandowski już podjął decyzję, gdzie będzie grał w przyszłym sezonie.
Zdaniem gazety, wszystko wskazuje na to, że kwestia transferu 24-latka do lidera Bundesligi wyjaśni się w najbliższym czasie.
"Bild" przypomniał, że w trzech ostatnich spotkaniach Borussii z Bayernem Lewandowski strzelił cztery gole. Popisał się m.in. hat-trickiem w finale poprzedniej edycji Pucharu Niemiec oraz zdobył gola w spotkaniu, które wiosną ubiegłego roku praktycznie rozstrzygnęło na korzyść dortmundczyków losy rywalizacji o mistrzostwo kraju.
Wyrażaj emocje pomagając!
Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: 96 1140 0039 0000 4504 9100 2004 (SKOPIUJ NUMER KONTA).
Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.