Reklama

Reklama

Bayern zaproponuje Hoenessowi pracę z młodzieżą

Przebywający w więzieniu były prezes Bayernu Monachium Uli Hoeness w razie zwolnienia warunkowego w styczniu otrzyma od mistrzów Niemiec propozycję pracy z młodzieżą w tym klubie. Znany działacz odbywa wyrok 3,5 roku więzienia za oszustwa podatkowe.

Obecny szef Bayernu Karl Hopfner przyznał, że zatrudnienie w departamencie młodzieżowym Bayernu było życzeniem samego Hoenessa - gdy otrzyma on pozwolenie na pracę w ciągu dnia poza murami więzienia.

- Bycie ponownie wśród nas to dla niego prawdziwe zbawienie - dodał Hopfner.

Hoennes ma otrzymać kontrakt, który - jak liczy Bayern - zacznie obowiązywać od stycznia.

Były szef niemieckiego klubu został w marcu skazany na 3,5 roku więzienia za oszustwa podatkowe. W czerwcu rozpoczął odbywanie kary w bawarskim Landsbergu.

Reklama

W styczniu ubiegłego roku Hoeness sam zawiadomił władze o zaległościach wobec fiskusa, jednak sąd uznał jego doniesienie za nieskuteczne, uważając, że uczynił to pod wpływem strachu, iż urząd skarbowy wykryje podczas kontroli nieprawidłowości.

Początkowo był oskarżony o nieuiszczenie podatków w wysokości 3,5 mln euro. W trakcie czterodniowego procesu wyszło na jaw, że jego długi wobec fiskusa są w rzeczywistości znacznie wyższe, a kwota zaległości wynosi 28,5 mln euro. Hoeness zaakceptował karę i zrezygnował z odwołania.

W latach 2003-09 Hoeness za pośrednictwem kont w jednym ze szwajcarskich banków przeprowadzał dziesiątki tysięcy transakcji dewizowych na giełdzie, ukrywając zyski przed fiskusem.

Przyznał się do przestępstwa. W trakcie procesu tłumaczył, że stracił kontrolę nad swoim postępowaniem. Wskazywał na swoje społeczne zaangażowanie, podkreślając, że przekazał w minionych latach pięć milionów euro na cele społeczne, a suma podatków, które zapłacił, wynosi 50 mln euro.

Jako piłkarz Hoeness w 1974 roku zdobył z drużyną RFN mistrzostwo świata. Po zakończeniu boiskowej kariery był przez wiele lat menedżerem, a od 2009 roku pełnił funkcję prezesa Bayernu.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL