Reklama

Reklama

Bayern wybrał następcę Roberta Lewandowskiego w radzie drużyny

Leon Goretzka zastąpił Roberta Lewandowskiego w radzie drużyny Bayernu Monachium. W tej chwili w skład gremium wchodzi czterech Niemców i jeden obcokrajowiec. Jest nim Kingsley Coman, który reprezentuje zawodników francuskojęzycznych.

Robert Lewandowski był w Bayernie Monachium nie tylko najlepszym strzelcem i największą gwiazdą zespołu, ale także jednym z jego liderów poza boiskiem. Miejsce Polaka w radzie drużyny było czymś oczywistym.

Kiedy stało się jasne, że "Lewy" żegna się z ekipą mistrza Niemiec, należało go zastąpić przede wszystkim na murawie - ale również w kwintecie, który reprezentuje interesy wszystkich zawodników.

Reklama

Bayern zdecydował: Goretzka za Lewandowskiego

Decyzja zapadła w czwartek. Jak informuje Kerry Hau ze stacji Sport1, wybór padł na Leona Goretzkę. 27-latek będzie czwartym Niemcem w radzie drużyny.   

Wbrew wcześniejszym spekulacjom nie wskazano na Sadio Mane, który do monachijskiej ekipy dołączył tego lata po transferze gotówkowym z Liverpoolu

Radę drużyny tworzą obecnie Manuel NeuerThomas MuellerJoshua Kimmich (awansował na trzeciego kapitana), nowo wybrany Goretzka oraz Kingsley Coman. Ten ostatni reprezentuje francuskojęzycznych piłkarzy Bayernu.

Goretzka pozostaje graczem "Die Roten" od czterech lat. Jeszcze jesienią ubiegłego roku wydawało się, że opuści Allianz Arenę. Po długich i trudnych negocjacjach ostatecznie przedłużył kontrakt do 2026 roku

ZOBACZ TAKŻE:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL