Reklama

Reklama

  • 1 .Bayern Monachium (13 pkt.)
  • 2 .VfL Wolfsburg (12 pkt.)
  • 3 .Bayer 04 Leverkusen (10 pkt.)
  • 4 .1. FSV Mainz 05 (10 pkt.)
  • 5 .Borussia Dortmund (9 pkt.)
  • 6 .SC Freiburg (9 pkt.)
  • 7 .1. FC Koeln (8 pkt.)
  • 8 .1. FC Union Berlin (6 pkt.)

Bayern. Ultrasi skrytykowali szefów klubu za obóz w Katarze

Najzagorzalsi fani Bayernu Monachium ostro skrytykowali szefów klubu za to, że zorganizowali zimowy obóz zespołu w Katarze. Kibice oskarżyli Ulego Hoenessa i Karla-Heinza Rummenigge o to, że zaślepiają ich pieniądze.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Bundesligi

Mistrzowie Niemiec po raz kolejny polecieli do Kataru, aby szykować formę przed wznowieniem rozgrywek po zimowej przerwie. Części kibiców nie podoba się ten pomysł i regularnie to okazują.

Podczas pierwszego meczu w tym roku na Allianz-Arenie (Bayern pokonał VfB Stuttgart 4-1), wywiesili wielki transparent na trybunie południowej. Na dymku znalazły się słowa Hoenessa: "doskonałe warunki treningowe". Szefów Bayernu przedstawili z klapkami na oczach i znakiem euro, co jednoznacznie sugeruje, że kierują się jedynie żądzą zysku. W tle znajdowali się robotnicy, którzy budowali boisko.

Reklama

Kibice Bayernu podkreślili w ten sposób, że przestrzeganie praw człowieka w Katarze wciąż stoi pod znakiem zapytania i przypomnieli, że wielokrotnie wskazywano na wykorzystywanie w tym kraju pracowników-imigrantów, w tym także tych, którzy budowali stadiony piłkarskie.

Szefowie bawarskiego klubu podkreślali, że także wiele innych niemieckich firm utrzymuje kontakty biznesowe z katarskimi partnerami. Przekonywali też, że obecność Bayernu w rejonie Zatoki Perskiej pozwala prowadzić dialog w sprawie praw człowieka oraz pracowników, co pozwala stopniowo poprawiać sytuację.

Takie tłumaczenie nie przekonuje jednak części kibiców. Oni stawiają sprawę jasno: szefowie Bayernu myślą tylko o zyskach.

Mirosz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje